Bitcoin HaberleriHaberler

Saudi Aramco’nun Bitcoin Madenciliği Hakkındaki Açıklamasından Sonra BTC 40.000 Dolar’ın Altına Düştü

Dünyanın en büyük petrol şirketlerinden biri olan Saudi Aramco, BTC madenciliği hakkındaki söylentileri yalanladı.

Saudi Aramco‘dan gelen resmi açıklama, Bitcoin madencilik alanına girmeyi düşündüğüne dair söylentileri çürüttü. Şirket böyle bir durumun söz konusu olmadığını söyledi:

“Şirketin Bitcoin madenciliği faaliyetlerine başlayacağını iddia eden son raporlara istinaden Aramco, bu iddiaların tamamen yanlış olduğunu onaylıyor.”

Investing.com tarafından aktarılan bilgilere göre Orta Doğu’nun en büyük petrol firmasının Bitcoin madenciliğiyle ilgilendiğine dair spekülasyonlar, YouTube kanalındaki  bir röportajda Brezilyalı Bitcoin madencisi Ray Nasser tarafından sağlandı.

[affiliate_news2 id=”4595″]

Özetle, rapor, petrol madenciliği yan ürünlerini elden çıkarmak yerine, Aramco’nun petrol çıkarmadan elde edilen fazla gazı kullanarak kripto para madenciliği yapıp para kazanma faaliyetleri için kullanabileceğini iddia etti.

Piyasa değeri açısından en büyük kripto para birimi Pazar günü arka arkaya 11. gün artarak 18 Mayıs’tan bu yana en yüksek seviyesi olan 42.606 dolara ulaştı. Bitcoin, kripto para piyasasının geri kalanıyla birlikte son fiyat düşüşlerinden önemli ölçüde toparlandı.

Bununla birlikte, Bitcoin (BTC) şu anda kritik 40.000 dolar seviyesinin altında ve %5.1 düşüşle 39.568 Dolar değerinde. BTC, bir önceki güne göre %0,8 düşüşle %46,3 pazar hakimiyetine sahip.

Özel haberler,her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Coin bilgi sayfamızdan canlı fiyat takibine hemen başlayabilirsiniz!

 

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu