Satoshi Dönemi Bitcoin Cüzdanı 10,5 Yıl Sonra Aktif!

Satoshi Dönemi Bitcoin Cüzdanı 10,5 Yıl Sonra Aktif!

Whale Alert verilerine göre bir Bitcoin sahibi, Satoshi Nakamoto‘nun bilinen son e-postasını gönderdiği ve web’den kaybolduğu 2011 yılından bu yana ilk kez paralarını cüzdanlarından taşıdı.

8.425 dolarlık ilk yatırım 23,7 milyon dolara dönüştü ve Bitcoin son on yılda muazzam kazançlar kaydetti.

En iyi kripto para birimi, 10 Kasım’da 69.000 doları gördükten sonra şu anda 47.247 dolar.

Ne kadar etkileyici olursa olsun, birinin Bitcoin zulasını nakde çevirmek için on yıldan fazla bir süredir beklemesi pek olası değil. İşlem için daha olası bir açıklama, birisinin yanlışlıkla tozlu bir kripto cüzdanı keşfetmesi ve sonunda kilidini açmasıdır.

Geçen Mayıs ayında, Genesis bloğunun çıkarılmasından sadece iki ay sonra, Şubat 2009’da tamamen açılan bir Bitcoin cüzdanından 500.000 dolar değerinde Bitcoin taşındı. Bu, hemen Satoshi’nin paralarını nakde çevirmeye başladığı yönünde spekülasyonlara yol açtı; ancak teori daha sonra blok zinciri analistleri tarafından reddedildi.

Bu Haber de İlginizi Çekebilir: Schneider Electric’in Ekosistem Ortağı VeChain

U.Today tarafından bildirildiği üzere, uyuyan bir balina da bu Kasım ayında 150 milyon dolarlık bir cüzdanı etkinleştirmişti.

Satoshi’nin Yarattığı Merkezi Mülkiyet

Ulusal Ekonomik Araştırma Bürosu tarafından yürütülen yakın tarihli bir araştırmaya göre, en iyi Bitcoin adreslerinin sadece %0.01’i toplam arzın yaklaşık üçte birini kontrol ediyor.

Kripto para borsalarının bakiyelerini de hesaba katmak gerekirken, erken benimseyenler nedeniyle Bitcoin sahipliği hala son derece merkezidir.

Tabii ki, ilk yıllarında Bitcoin’e giren herkes bir balinaya dönüşmedi. Geçen Aralık ayında, Satoshi’nin ilk ortağı Martti “Sirius” Malmi, Bitcoin varlıklarını erken satarak milyar dolarlık bir serveti kaçırdığını açıkladı.