Sandbox’ta MetaFlower Süper Mega Yat NFT’si 650 bin Dolara Satıldı

Sandbox’ta MetaFlower Süper Mega Yat NFT’si 650 bin Dolara Satıldı

Sandbox’ta 650 bin Dolarlık Dev Satış

Sandbox bu hafta sadece kendinden söz ettiriyor. Daha geçen hafta Decentraland‘daki Fashion Street Estate‘in 2,4 milyon dolara satıldığını bildirdik. The Sandbox‘ta bir arsa 4.3 milyon dolara sahibini buldu ve lüks bir sanal yat 650.000 dolara satıldı. Dijital varlıkların dünyasının patladığı apaçık açık ortada.

Zengin ve ünlülerin dünyası oturup DeFi fırsatlarını fark etmeye başladığında, en popüler metaverse projelerinden bazılarında en iyi dijital varlıkları güvence altına almak için büyük bir arazi satışı yaşandı. Her hafta, alıcılar aranan varlıkları kapıyor.

Üç katlı yatta iki helikopter pisti, bir dans pisti, jakuziler ve bir DJ kabini bulunuyor. The Sandbox için lüks bir NFT koleksiyonunun parçası olarak tasarlandı. Özel adalar, sürat tekneleri ve jet skiler, mevcut diğer dijital varlıklardan bazılarıdır. 100 özel ada koleksiyonu 24 saatten kısa sürede tükendi.

Bu Haber de İlginizi Çekebilir: Tron, Cryptovoxels Metaverse’de İlk Ekolojik Kompleksi İnşa Etti

Sandbox, oyuncuların sanal deneyimlerini oluşturabileceği, sahiplenebileceği ve bunlardan para kazanabileceği önde gelen metaverse oyunlarından biridir. Ayrıca oyunculara, The Sandbox içindeki deneyimlerini özelleştirebilmeleri için VoxEdit ve Game Maker gibi ücretsiz tasarım araçlarına erişim sağlıyor.

Satıcı, sanal gayrimenkul ve diğer dijital varlıkların yatırımcısı ve geliştiricisi olan Republic Realm idi. Yakın zamanda Atari‘den The Sandbox’taki sanal araziyi 4,3 milyon dolara satın aldılar, bu bugüne kadarki en büyük metaverse mülk satışı. Ayrıca 19 dünyada yaklaşık 2.500 dijital araziye sahipler.

Metaverse mülk satışları patlıyor

Bu, tüm metaverse platformlarında gerçekleşen bir eğilimin devamı. Alıcılar sanal dünyadaki yerlerini güvence altına alıyor ve satıcılar aksiyondan para kazanıyor. İnsanlar sanal mutluluk adına gerçek dünyadan kaçmak için daha fazla zaman harcıyorlar. İçerik oluşturucu arkadaşlarla virüssüz bir vahada takılabilmek varken neden Covid‘in merkezde olduğu bir gerçeklikte zaman harcayasınız ki?

Covid virüsü şüphesiz bu kaçış ihtiyacını şiddetlendirdi ve kripto, yeni ekonomiler yaratmamıza izin verdi. Decentral Games ve diğer topluluk liderliğindeki girişimlerden oyunlar aracılığıyla katılım, metaverse’in sürdürülebilirliğini gösteriyor. Ayrıca ne kadar hızlı büyüdüğünü ve geliştiğini de gösteriyorlar.

Artık yeni çevrimiçi topluluklardan yararlanmamıza, sanal etkinlikleri deneyimlememize ve daha önce hiç olmadığı şekilde katılmamıza izin veren teknolojiye sahip olduğumuza göre, yatırımcılar dahil olmak için her fırsatı değerlendiriyor.