Sandbox (SAND) Kripto Para Piyasasındaki Düzeltmeye Meydan Okuyor

Sandbox (SAND) Kripto Para Piyasasındaki Düzeltmeye Meydan Okuyor

Sandbox’ın yerel tokeni olan SAND, Ekim ayının sonundan beri neredeyse %500 değer kazandı ve şu anda 4.25 Dolar’dan işlem görüyor.

SAND yakın tarihli bir Facebook duyurusundan önce, tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 1 Dolar’a ulaşmayı zar zor başarmıştı, ancak Kasım ayının ilk haftasında, piyasa değerinin 3 milyar doların üzerine çıktığını görerek değeri sadece birkaç gün içinde 3 Dolar’a yükseldi.

Sandbox, Piyasa Düşüşüne Meydan Okuyor

SAND, NFT ticareti yapmak, LAND ve diğer varlıkları kiralamak ve kâr amaçlı stake yapmak gibi işlemler için kullanılır. Halihazırda, beklenen 3 milyar nihai arza karşılık dolaşımda yaklaşık 900 milyon birim SAND bulunmaktadır.

Son Facebook duyurusu, oyna-kazan oyun endüstrisine büyük bir ilgi olduğunu gösteriyor. Bu nedenle, tokenin fiyatı metaverse etrafındaki hype tarafından yönlendiriliyor.

Facebook’un metaverse sürümüne kadar, Sandbox muhtemelen bu alandaki en büyük oyuncu olmaya devam edecek. Ayrıca, tokenin fiyatının mevcut yükseliş momentumunu koruduğunu varsayarsak, analistler yıl sonundan önce en az 5 dolara ulaşabileceğine inanıyorlar.

2021, DeFi alanı için iyi bir yıl oldu ve Uniswap gibi DEX platformları onunla birlikte büyüdü. Ek olarak DEX pazarının sadece %50’sini kontrol altında tuttu.

Şirket kısa süre önce, gelecek yılın ortasına kadar piyasaya sürülecek olan platform 3’ün (V3) yinelemesini duyurdu. Bu sürümün daha hızlı, daha güvenilir olması ve işlem maliyetlerini daha da düşürmesi bekleniyor. 

UNI’yi izlenecek bir proje yapan şey, DEX pazarındaki büyük payı ve Uniswap V3’ün piyasaya sürülmesidir. V2’nin piyasaya sürülmesi, piyasada fırtınalar estirdi ve beklentiler V3’ün benzer şekilde başarılı olacağı yönünde oldu. Token, 2022‘ye kadar devam etmesi beklenen bir yükseliş çizgisinin ortasında yer alıyor.