HaberlerKripto Para Haberleri

Samsung, Güney Kore Merkez Bankası’nın Dijital Para Pilot Programına Katılacak

Samsung Electronics, internet erişimi olmadan dijital para havalelerinin pratikliğini test etmek için CBDC pilot programına katılacak.

Korea Times tarafından aktarılan bilgilere göre isimsiz bir kaynak “Samsung Electronics kısa süre önce, ilgili tarafların bir test ortamında CBDC’nin pratikliğini araştıracağı BOK liderliğindeki CBDC pilot projesine katılmaya karar verdi.” dedi.

Rapora göre, banka ve Samsung yetkilileri, bir CBDC’nin daha verimli, gelişmiş ödeme sistemleri oluşturma ve finansal katılımı artırma potansiyelini keşfetmeyi amaçlıyor. Ek olarak testleri sanal bir ortamda izliyor.

Bunun yanında Samsung, Galaxy akıllı telefonunda blockchain tabanlı ödeme sistemlerinin kullanılabilirliğini test etmeyi planlıyor. Adı açıklanmayan bir yetkiliye göre Samsung, özellikle “internet erişimi olmayan yerlerde dijital para birimini kullanarak cep telefonları aracılığıyla ödeme yapmanın ” mümkün olup olmadığını test etmeye odaklanacak.

Merkez bankası, CBDC pilot programının ilk aşamasına 28 Temmuz’da başladı. Testler, gerekli teknolojiyi belirlemek amacıyla Aralık ayına kadar sürecek. İkinci ve son aşama Ocak 2022‘de başlayacak ve Haziran ayına kadar sürecek.

Özel haberler,her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Coin bilgi sayfamızdan canlı fiyat takibine hemen başlayabilirsiniz! Daha fazla kripto para haberi için: Kripto Para Haberleri

 

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu