HaberlerKripto Para Haberleri

FTX CEO’su Sam Bankman, ”Goldman Sachs ve CME’yi Satın Almamız Söz Konusu Olamaz”

FTX CEO'su Sam Bankman Fried, şirket, Binance ve Coinbase'den gelen rekabeti yenerse Goldman Sachs ve CME'yi satın almamız “söz konusu olamaz” dedi.

Ünlü iş adamı Sam Bankman Fried, FTX’in gelecekte ABD finans devi Goldman Sachs’ı ve Chicago Mercantile Exchange (CME) gibi borsaları satın almayı düşünebileceğini belirtti.

Ancak Binance ve Coinbase’e karşı rekabetin üstesinden gelinirse böyle bir durumun söz konusu olmayacağını ifade etti.

14 Temmuz’da Financial Times’a konuşan Bankman Fried, FTX’in piyasada en büyük kripto borsası haline gelmesi ve Coinbase, Binance gibi rakiplerinin yerini alması halinde satın alma fikrinin masadan kalkacağını belirtti :

“En büyük borsa bizsek, Goldman Sachs ve CME’yi satın almak söz konusu bile değil.”

29 yaşındaki iş adamının tahmini net serveti 8.7 milyar dolar. Bankman Fried Alameda Research’ün kurucusu ve CEO’su. Aynı zamanda FTX kripto borsasında da CEO’luk yapıyor.

Macrotrends’in verilerine göre, Goldman Sachs’ın tahmini 129 milyar dolarlık piyasa değeri var ve CME grubunun da tahmini 75,5 milyar dolarlık piyasa değeri mevcut.

FTX hızla büyüyor ancak henüz bu devlerin arasına girmedi. Bankman Fried, 24 Haziran’da Nikkei Asya’da verdiği röportajda, FTX’in böyle büyük firmalar arasına girmesinin biraz zaman alabileceğini söyledi.

[affiliate_news2 id=”3916″]

Bankman Fried, FTX’in halka açılma konusunda ikilemde olduğunu belirterek, “aktif olarak listeleme arayışında değiliz, ancak istersek devam edebilecek bir konumda olmak istiyoruz” dedi.

Başarılı CEO’nun bu kadar iddialı bir şekilde konuşması şaşırtıcı değil, çünkü girişimci kripto para sektörüne girdikten sadece üç yıl sonra milyarlarca dolar servetin sahibi oldu.

Özel haberler,her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Coin bilgi sayfamızdan canlı fiyat takibine hemen başlayabilirsiniz!

 

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu