Sam Bankman Fried, Endüstrinin En Büyük Zorluklarını Belirtiyor

Sam Bankman Fried, Endüstrinin En Büyük Zorluklarını Belirtiyor

FTX CEO’su Sam Bankman Fried kısa süre önce uzun bir Twitter dizisinde kripto paralara bakışını paylaştı. Fried, Düzenleyiciler ve kripto para şirketleri arasındaki artan gerilimleri sektördeki kilit sorunlardan biri olarak belirledi.

Bankman Fried, kripto para birimi işletmeleri için birleşik bir düzenleyici rejim olması gerektiğine inanıyor:

”Bütün bunların amacı daha güçlü çıkmaktır. Tüketicilerin ve kurumların dijital varlık ekosistemi ile arayüz oluşturma konusunda kendilerini rahat hissedecekleri şekilde müşteri koruması ve düzenleyici netlikle ortaya çıkmak gereklidir.”

Yönetici ayrıca, mevcut blok zincirlerinin kriptonun kitlesel kabule ulaşması için yeterince hızlı olmadığını savunarak ölçeklendirme sorunlarına da değindi. Tek bir zincirin bile gerekli ölçeklenebilirlik düzeyine ulaşmadığını ekledi:

”Bir blockchain projesi hızlı olduğunu söylediğinde hep gülerim. Hiçbiri değil! Henüz kimse yok.”

Bankman Fried, kitlesel benimsemeyi hızlandırmak için, potansiyel olarak milyarlarca kullanıcıya yardımcı olabilecek oyun topluluğuna girmeyi öneriyor.

Bununla birlikte, oyun topluluğu içinde kripto ve NFT’lere karşı güçlü bir isteksizlik var. Oyun sohbeti Discord kısa süre önce Ethereum’u entegre etme planını bıraktı. 

22,5 milyar dolarlık net değeriyle kriptoda bilinen en zengin kişi olan Bankman Fried, Business Insider ile yakın zamanda yaptığı bir röportajda FTX borsasının geleceği hakkında konuştu ve en büyük korkusunun bunun “yavaş ve işlevsiz” hale geldiğini görmek olduğunu iddia etti.