Rusya’nın Ukrayna’ya karşı başlattığı askeri operasyonun ortasında, kripto piyasası değeri neredeyse 200 milyar dolar kaybetti

Rusya’nın Ukrayna’ya karşı başlattığı askeri operasyonun ortasında, kripto piyasası değeri neredeyse 200 milyar dolar kaybetti

Bitcoin, Rusya ve Ukrayna arasındaki çatışmanın tırmanmasının ardından bir kez daha düşüşe geçti ve 34.000 dolara düştü. Çoğu altcoin, çift haneli kayıplar yaşadı.

Bitcoin Aylık En Düşük Seviyeye Geriledi

Şimdi gözler Rusya ile Ukrayna arasında hızla artan gerilime çevrildi. Haftalarca süren tehditler ve sözde askeri eğitimlerin ardından, kara kütlesi bakımından dünyanın en büyük ülkesi, pek çok kişinin beklediği şeyi yaptı ve hala “özel askeri operasyon” olarak etiketlenen bir işgal başlattı.

Raporlar, Rus birliklerinin ve askeri araçlarının Belarus sınırından Ukrayna’ya nasıl girdiğini gösterirken, çoğu finans piyasası düşüşe geçti.

En çok Rus pazarları zarar gördü, ancak Asya ve Avrupa’daki muadilleri de kırmızıda. En büyük ABD borsa endekslerinin vadeli işlem sözleşmeleri de negatife döndü.

Bitcoin’in son zamanlarda yukarıda belirtilenlerle yüksek korelasyonu göz önüne alındığında düşüşe geçmesi şaşırtıcı değil. BTC, dünkü yaklaşık 39.000 Dolar’lık zirveden, 34.000 Dolar’ın biraz üzerinde Ocak ayının sonundan bu yana en düşük fiyat pozisyonuna gitti.

O zamandan beri bir miktar zemin toparlamasına ve şu anda 35.500 doların üzerinde olmasına rağmen, BTC’nin piyasa değeri 700 milyar doların altına geriledi.

 Ethereum bir günde %12‘den fazla düştü ve şimdi 2.400 doların altında oturuyor. Ayrıca, ikinci en büyük kripto para birimi bugün erken saatlerde 2.200 dolara geriledi.