Bitcoin HaberleriHaberler

Rusya Merkez Bankası Başkan Yardımcısı Yatırımcıları Bitcoin’den Uzak Durmaya Çağırdı

Rusya Merkez Bankası Yönetim Kurulu üyesi Sergey Shvetsov Bitcoin'e para tahsis etmenin oldukça riskli olduğunu dile getirdi.

Rusya Merkez Bankası Başkan Yardımcısı Sergey Shvetsov, yatırımcıları Bitcoin’den uzak durmaya çağırdı.

Bitcoin Bir ‘Teknolojik Finansal Piramit’

Shvetsov’a göre yerel yatırımcılar, Bitcoin’in de aralarında bulunduğu “teknoloji finansal piramitleri” olarak adlandırdığı alternatif finansal araçlara giderek daha fazla para akıtıyor.

Rusya Merkez Bankası Başkan Yardımcısı Sergey Shvetsov – çarşamba günü verdiği bir röportajda, otoritenin kripto para yatırımıyla ilgili endişelerinin altını çizerek, algılanan yatırımcı kaybı riski konusunda uyarıda bulundu.

Shvetsov, “Bitcoin alırken bir kişi bir mayın tarlasına girer ve kendisinden başka güvenecek kimse yoktur ve kimse onu koruyamaz” dedi. Yönetici, Rus hükümetinin kripto para yatırımcılarının kayıplarından sorumlu olmadığını vurguladı:

“ Rusya Federasyonu tarafından korunmadığınız , paranızın alınacağı ve bu konuda hiçbir şey yapamayacağınız yerlere yürümenize gerek yok.”

Rusya Merkez Bankası Başkan Yardımcısı
Rusya Merkez Bankası Başkan Yardımcısı

Shvetsov daha önce kripto para birimi işiyle ilgili benzer yorumlarda bulunarak, Rusya Merkez Bankası’nın kripto para işlemlerini yatırım olarak görmediğini ilan etti ve hükümeti ve finansal aracıları geçen yıl Rusları kripto para satın almaktan caydırmaya çağırdı.

Rusya Merkez Bankası, daha önce bildirildiği gibi yerel bankaların kripto para birimi hizmetleri sunmasını da yasakladı.

Bununla birlikte, kripto para birimi yatırımı Rusya’da popülerlik kazandı. Bir Dünya Altın Konseyi anketine göre , kripto para geçen yıl Rusya’da tasarruf hesapları, yabancı para birimleri, gayrimenkul ve hayat sigortasının ardından en popüler beşinci yatırım seçeneğiydi ve altın yatırımından biraz daha popülerdi.

Özel haberler,her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Coin bilgi sayfamızdan canlı fiyat takibine hemen başlayabilirsiniz! Daha fazla Bitcoin haberleri için: Bitcoin Haberleri

 

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu