HaberlerKripto Para Haberleri

Rusya Kripto Paralara Daha Fazla Düzenleme Getirecek

Yerel bir medya kuruluşunun raporuna göre, Rus yetkililer hükümete kripto paralara el koyma yetkisi verecek

Rusya Başsavcısı Igor Krasnov, yeni yasa tasarısının esasen yasadışı faaliyetlerde kullanılan kripto para birimlerini odaklanacağını ifade etti.

Dün bir konferansta konuşan Krasnov, kripto paraların giderek yasadışı faaliyetlerde kullanılmaya başlandığını iddia etti. Bitcoin gibi büyük kripto para birimlerinin rüşvet, kara para aklama ve diğer yasaklanmış eylemler gibi suçlar için kullanıldığını dile getirdi.

Krasnov, Rus hükümetinin kripto para birimlerini düzenlemeye yönelik son hamlelerinin oldukça iyi sonuç verdiğini açıkladı ve ”Kripto para birimlerinin cezai kullanımı ülkemizde ciddi bir zorluk teşkil ediyor dedi.

Rusya Başsavcısı konuşmalarının devamında ekstra koruma sağlamak için daha geniş bir düzenleyici çerçevenin gerekli olduğunu vurguladı:

“Bu, kısıtlayıcı önlemlerin uygulanmasına ve sanal varlıklara el konulmasına izin verecek”

Ek olarak Rus kıdemli avukat Nikita Soshnikov, yetkililerin rüşvet almaktan hapsedilen FSB memurlarından 4.70235 Bitcoin ele geçirmeyi başardığını söyledi. Yapılan açıklamaya göre göre, yetkililer Bitcoin‘lere devlet geliri olarak el koydu.

[affiliate_news2 id=”3699″]

Bu yılın başlarında, Rusya’nın yıl sonuna kadar CBDC (dijital ruble) için bir prototip yayınlamayı hedeflediği bildirilmişti. Birkaç hafta sonra Rusya , kripto para işlemleri yasağını kaldırdı ve kripto varlıkların “sözleşmeye dayalı” bir ödeme aracı olarak kullanılabileceğini duyurdu.

Özel haberler,her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Coin bilgi sayfamızdan canlı fiyat takibine hemen başlayabilirsiniz!

 

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu