Bitcoin HaberleriHaberler

Rusya, Kripto Para İşlemlerini İzlemek İçin Yeni Bir Sistem Oluşturmayı Planlıyor

Rusya, Bitcoin ve diğer dijital para birimlerinin planlı takibi ile kripto para birimi düzenleyici çerçevesini genişletiyor .

Ülkenin finansal izleme kurumu Rosfinmonitoring, kripto para yatırımcılarının davranışlarını izlemeyi ve analiz etmeyi amaçlayan bir sistemin oluşturulması için çalışmalara başladı.

Sistem ayrıca potansiyel olarak kripto para kullanıcılarını da tanımlayacak. Ek olarak Sberbank’ın bir yan kuruluşunun izleme hizmetini kurmaya çalıştığı bildiriliyor. Özellikle, Sberbank ülkenin önde gelen bankacılık ve finansal hizmetler firmasıdır.

İhaleye göre, izleme hizmeti, dijital para cüzdanlarının değeri hakkında daha fazla veri sunacak. İzlemenin hedeflerinden biri, yasadışı faaliyetler ve terör finansmanı ile ilişkili bir kripto para cüzdanı veri tabanı oluşturmak olarak belirtildi.

Kripto para birimlerinin anonim doğası göz önüne alındığında, kripto kullanıcılarının takibi zordur. Bitcoin gibi kripto para sahipleri izlenebilse de, Monero gibi yüksek düzeyde gizlilik merkezli diğer dijital varlıkların izlenmesi neredeyse imkansız.

Son zamanlarda, çoğu yargı bölgesi, özellikle fidye yazılımlarında Bitcoin kullanımına yönelik bir kripto para birimi düzenleyici çerçeve oluşturmaya odaklanıyor. Ancak gizlilik odaklı kripto para birimleri izlenmeye karşı olağan üstü özelliklere sahip.

Özel haberler,her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Coin bilgi sayfamızdan canlı fiyat takibine hemen başlayabilirsiniz! Daha fazla kripto para haberi için: Kripto Para Haberleri

 

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu