Rus Kripto Para Borsasının Twitter hesabı Bilgisayar Korsanları Tarafından Ele Geçirildi!

Rus Kripto Para Borsasının Twitter hesabı Bilgisayar Korsanları Tarafından Ele Geçirildi!

Rus kripto borsası Latoken’in Twitter hesabı, bir bilgisayar korsanı tarafından ihlal edilmiş gibi görünüyor. Hesapta, borsanın bir dolandırıcılık olduğu iddiaları yayınlanmaya başlandı. Gönderilere göre, borsa “aldatmaca IEO’ları” teşvik ediyor ve müşterilerini yanıltıyor.

Twitter biyografisi “LATOKEN lider ALDATMACA platformudur!” şeklinde düzenlenirken hesabın profil resmi de bir dolandırıcılık uyarı resmine dönüştürüldü. Hacker’a göre borsa, çalışanlara adaletsiz davranıyor ve ayrıca çalışanları sebepsiz yere işten çıkarıyor.

Hacker ayrıca şirketi kasıtlı olarak “projelerden para koparmaya” çalışmakla ve teslim etmeden %100 ila %500 büyüme sözü vermekle suçladı. Bilgisayar korsanı ek olarak Latoken’in kurucusu Valentin Preobrazhensky’yi “yalancı” olarak da adlandırdı.

LADEX’in resmi Twitter’ı olan LATOKEN dışında, şirketin DEX projesi de tehlikeye girdi. Bilgisayar korsanı, Latoken CEO’sunun aramadaki küfürler savurduğunu gösteren çevrimiçi bir toplantının videosunu yayınladı.

Latoken’in resmi Telegram hesabı, olaya yanıt olarak, kullanıcılarına saldırı hakkında bilgi veren bir güncelleme yayınladı. Borsa, suçlamaların “hoşnutsuz bir çalışanın” eylemi olduğuna inandığını ve ekibinin sorunu çözmek için Twitter desteği ile temas halinde olduğunu söyledi.