Rus Duması, Kripto Para Madenciliği Düzenlemelerini Ele Almak İçin Çalışma Grubu Oluşturuyor

Rus Duması, Kripto Para Madenciliği Düzenlemelerini Ele Almak İçin Çalışma Grubu Oluşturuyor

Rus Devlet Duması, kripto para madenciliği endüstrisi için düzenlemeler oluşturma konusundaki karmaşık sorunu ele alacak bir çalışma grubu oluşturdu.

Bugünkü resmi duyuruya göre, Devlet Duması Başkanı Vyacheslav Volodin, yasama meclisine sektördeki düzenleyici boşlukları ele alacak bir grup oluşturma talimatı verdi.

Grup, Güvenlik ve Yolsuzlukla Mücadele Temsilciler Komitesi Birinci Yardımcısı Andrei Lugovoy‘un açıklamasının ardından kuruldu.

Sağcı Liberal Demokratik Halk Partisi’nin bir üyesi olan Lugovoy bugün yaptığı açıklamada, milletvekillerinin Duma’da sunacakları bir yasa tasarısı taslağını şimdiden hazırladığını söyledi.

Milletvekili, Bitcoin ( BTC ) madencilik yönetmeliği meselesinin kaçınılmaz hale geldiğini söyleyerek, kripto madencilerinin ülkede yılda 2 milyar dolar kazandığını iddia etti. Lugovoy diyor ki:

“Kripto para üretimine ilişkin düzenleme eksikliği nedeniyle, kolluk kuvvetleri, bireysel faaliyetlerde suç belirtileri oluşturamadıkları ve gerekli usuli kararları alamadıkları için genellikle çıkmaza giriyor.”

Yerel iş yayını RBC tarafından belirtildiği gibi, Eylül ayında Rusya Devlet Duma Finansal Piyasalar Komitesi başkanı Anatoly Aksakov, Duma’nın girişimci faaliyetleri ele alan yasalar kapsamında kripto madenciliğini düzenlemesini tavsiye etti.

Bu haftanın başlarında, Ekonomik Kalkınma Bakanlığı ve Enerji Bakanlığı, Aksakov’un planlarına desteklerini dile getirirdi. Madenciler Çin’den ülkeye taşındıkça, Rusya’daki kripto madenciliği sorunu gerçekten acil hale geldi . Rusya, komşu Kazakistan ile birlikte artık Bitcoin ağındaki küresel hash oranına göre ilk üç ülke arasında yer alıyor.