Royal Music Marketplace, Şarkı Haklarını NFT Olarak Satmayı Planlıyor

Royal Music Marketplace, Şarkı Haklarını NFT Olarak Satmayı Planlıyor

Royal music marketplace, şarkı haklarını NFT olarak satma girişimi için Founders Fund ve Paradigma’dan fon aldığını duyurdu.

Royal music, yeni bir girişim başlatarak, şarkı haklarının yeniden dağıtımı için NFT’leri kullanmayı planlıyor. Bunu yaparken de müzikal yatırımları popülerlik kazandıkça telif hakkı kazanacaklar. 

Son zamanlarda pazar, NFT girişimlerini desteklemek için iki yeni yatırımcıyla anlaştı. Kripto para meraklısı Peter Theil tarafından desteklenen Founders Fund ve uzun süredir risk sermayesi şirketi olan Paradigm, Royal’e desteklerini açıkladı. 

İki yatırım firması birlikte 16 milyon dolarlık bir tohum finansmanı turu planlıyor. 3LAU olarak da bilinen bir EDM yaratıcısı olan Justin Blau ve Opendoor’dan JD Ross, müzikal varlıkların demokratikleştirilmesi çabasıyla Royal müzik pazarını kurdu. 

Justin Blau, “Varlık sınıflarına erişimi demokratikleştirmek, kripto para geleceğinin büyük bir parçası” ifadelerini kullandı.

Blau, kendisi bir müzik sanatçısı olarak NFT’lerin müzik endüstrisi üzerindeki etkisini hissetti. Müzisyen, bu yılın başlarında, yaklaşık 11.7 milyon dolarlık kripto paraya özel şarkılar ve sanat eserleri sattı. 

NFT trendi güç kazanmaya devam ederken, Royal müzik pazarı sektörde bir hamle yapmak için çalışmalarını hızlandırdı. Şu anda sitede teklif verme olanağı mevcut değil. Topluluğa katılmak isteyenler siteye erken erişim için kayıt olabilirler.