Roblox CEO’su “Şu Anda Metaverse’in Ortasındayız”

Roblox CEO’su “Şu Anda Metaverse’in Ortasındayız”

Roblox CEO’su Dave Baszucki, 17 Kasım’da Bloomberg Technology’den Emily Chang ile şirketin en değerli oyun şirketi haline gelmesini konuştu ve yükselen piyasa değeri hakkında görüştü.

Roblox, Activision’ı yeni devraldığından, Baszucki’ye insanların bugün ve gelecekte oynamak istediği oyun türlerinde bir değişiklik olup olmadığı soruldu. Baszucki diyor ki:

“Bugün, bazen meta veri deposu olarak adlandırılan bu gelecek kategorisinin bir vizyonunu paylaştık. Bunu, insanların sosyalleşmek, öğrenmek, oynamak, bir gün çalışmak ve harika markaları deneyimlemek için bir araya gelmesini destekleyen bir kategori olarak düşünüyoruz”

Özellikle, Roblox, diğerleri arasında akıllı telefonlar, tabletler, masaüstü bilgisayarlar ve Xbox gibi çeşitli platformlarda günlük 43 milyondan fazla aktif oyuncuya sahip.

Ek olarak, günlük 3 milyon doları aşan gelirle platform, ABD iPhone oyun endüstrisine hakim oldu denilebilir.

Roblox ve Metaverse

Bununla birlikte, kurucu ortak, Roblox’u başlı başına bir oyun şirketi olarak görmüyor. Milyonlarca sanatçının bazen oyunları, bazen de müzik etkinlikleri için kullandığı platformda inanılmaz oyunlar ve deneyimler yarattığını dile getiriyor.

Roblox’un insanları metaverse’e nasıl götüreceği sorulduğunda Baszucki “Aslında şu anda bunun ortasındayız.” İfadelerini kullandı.