Robinhood’un Shiba Inu’yu Listeleme Konusundaki Kararsızlığı, Şirketin Kripto Geliri Açısından Milyonlarca Dolara Mal Olmuş Olabilir

Robinhood’un Shiba Inu’yu Listeleme Konusundaki Kararsızlığı, Şirketin Kripto Geliri Açısından Milyonlarca Dolara Mal Olmuş Olabilir

Popüler ticaret uygulaması Robinhood, 2021 yılının 4. çeyreğinde kripto gelirinde ciddi bir kayıp bildirdi ve bu, üçüncü çeyrekte meydana gelen kayıplardan daha kötüydü.

Firma, Perşembe günü yayınlanan bir kazanç raporuna göre, 2021 yılının 4. çeyreğinde, önceki çeyreğe göre %6 düşüşle 48 milyon dolarlık kripto para geliri açıkladı.

Rapora tepki olarak Robinhood hisseleri (HOOD) yaklaşık %14 düştü. Şirketin yeteri kadar kripto para birimi listelememesi, şimdiye kadarki en büyük yanlış adımlarından biri gibi görünüyor.

Shiba Inu, Dogecoin ve Floki Inu gibi kripto paralar, 2021’de 10 kattan fazla getiri sağladı ve bu, kullanıcılarda ani bir ilgi uyandırdı. Kullanıcılar şirketten Shiba Inu‘yu listelemesini istediler.

SHIB, Ekim 2021’de %1000‘e varan bir hızla fırladıktan sonra yatırımcıların dikkatini çekti ve 38 milyar doların biraz üzerinde bir piyasa değeriyle Dogecoin’i geçerek sekizinci en büyük kripto para birimi oldu.

Bu, yatırımcıların Robinhood’a SHIB’yi listelemeye ve hatta 1.000.000 imza toplamak için başlatılan bir çevrimiçi dilekçe ile aralıksız çağrılarına yol açtı. Ancak Robinhood, SHIB’yi listelememesinin ana nedeni olarak düzenleyici endişeleri öne sürdü.

Robinhood CEO’su Vlad Tenev, Perşembe günü yaptığı açıklamada “Coin eklememizin engellendiğini söyleyemem. Düzenleyiciler ile proaktif bir şekilde ilgileniyoruz” Dedi.

Çoğu kripto firması ABD’de düzenlemeler açısından gri alanda kalırken, Robinhood’un hem hisse senedi hem de kripto ticareti sunan bir aracı kurum olduğunu hatırlamak gerekir. Bu nedenle, SEC tarafından geleneksel borsa komisyonculuğu yasaları kapsamında düzenleniyor.

Şirket CEO’su Tenev “Kesinlikle bilinçli davranıyoruz. SEC kayıt gerekliliklerini tetiklemekten kaçınmak istiyoruz ”diye ekledi.