Finans HaberleriHaberler

Robinhood’un Halka Arz Planları, SEC’in İnceleme Süreci Nedeniyle Ertelendi

Şirket, halka arzı Haziran ayında başlatmak istiyordu.

Komisyonsuz hisse senedi ticareti ve borsada işlem gören fonlar sunmasıyla bilinen Robinhood, halka arz planlarını ilk olarak Haziran ayında başlatmayı planlıyordu ancak daha sonra geri çekmek zorunda kaldı.

Bloomberg tarafından yayınlanan bir rapora göre, Amerikan finansal hizmetler şirketi Robinhood İlk Halka Arzının (IPO) lansmanı ile ilgili bir takım sorunlar yaşıyor.

Şirket, halka arzı Haziran ayında başlatmak istiyordu , ancak Bloomberg’e konuşan kaynaklara göre ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile yapılan görüşmeler ilerlemeyi engelledi.

Robinhood’un Halka Arz Sorunları

SEC, şirketin halka arz prospektüsünü inceliyor ve endişelerin kripto para birimi faaliyetleriyle ilgili olduğu bildiriliyor.

ABD hükümetinin şu anda kripto para piyasasını ne kadar yoğun bir şekilde gözden geçirdiği dikkate alındığında, bu çokta şaşırtıcı değil.

Şirket, halka arzını sürdürmeye devam edecek. Yalnızca belirsiz bir tarihe ertelenecek. Bloomberg‘in kaynakları, listelemenin bu yaz gelebileceğini, ancak sonbahara da ertelenebileceğini söyledi. 

Robinhood’un kripto para hizmetleri sunması ve popülaritesini her geçen gün arttırması şirketi düzenleyiciler için ana hedef haline getirdi.  Robinhood, yaşadığı tüm olumsuz olaylara rağmen halkın, özellikle de genç yatırımcıların gözdesi olmaya devam ediyor

Uzmanlara göre kripto para piyasasındaki oynaklık ve potansiyel olarak kripto para birimleri tarafından finanse edilebilecek yasa dışı faaliyetlerle ilgili endişeler, düzenlemeye yönelik küresel bir harekete yol açtı.

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu