Robinhood, kripto cüzdan tanıtımından önce Chainalysis ile ortak oldu

Robinhood, kripto cüzdan tanıtımından önce Chainalysis ile ortak oldu

Blockchain analitik firması Chainalysis, ticaret platformu Robinhood’un kripto cüzdanını başlatmasından önce veri ve araçlar sağlamak adına şirket ile ortaklık yapacak.

Chainalysis bugün yaptığı duyuruda Robinhood ile ortaklığın, kripto para cüzdanının piyasaya sürülmesinden önce uyumluluk gereksinimlerini karşılamasına yardımcı olacağını söyledi.

Popüler ticaret uygulaması ayrıca ekiplerinin uyumluluğu sağlamak için Chainalysis’in sertifika programlarını kullanacağını dile getirdi.

Robinhood yöneticilerinden Ben Einstein, “Chainalysis, sektördeki en iyi uygulamaları geliştirmek için düzenleyiciler ve yasal kurumlarla yakın bir şekilde çalışıyor. Bu yaklaşım, Robinhood’ın politikacılarla işbirliği içinde çalışma taahhüdüyle uyumlu” dedi.

Robinhood’a göre 1,6 milyondan fazla insan Bitcoin ( BTC ), Ethereum ( ETH ), Dogecoin ( DOGE ) ve diğer tokenlerin yatırılmasını ve çekilmesini destekleyecek bir cüzdan için bekleme listesinde yer alıyor. Ticaret uygulaması, Eylül ayında ilk kez duyurulmasından bu yana dijital cüzdan özelliğini test ediyor.

Özel sektördeki birçok devlet kurumu ve şirket, hem meşru hem de yasa dışı kripto işlemlerini izlemek için bir çözüm olarak Chainalysis’den destek alıyor.

ABD Hazine Bakanlığı, Çek Cumhuriyeti ve Rusya merkezli işletme Suex OTC’ye yaptırım uygulayacağını açıkladığında, analitik firmasından bir soruşturmaya atıfta bulunmuştu.