Ripple’dan Craig DeWitt, ABD Hızlı Ödemeler Konseyi’nin Başkan Yardımcısı Oldu

Ripple’dan Craig DeWitt, ABD Hızlı Ödemeler Konseyi’nin Başkan Yardımcısı Oldu

Ripple’ın kıdemli ürün direktörü, SEC’den gelen düzenleyici baskıya rağmen, ABD Hızlı Ödemeler Konseyi’nde en üst makamlardan birini aldı.

Ripple’dan Craig DeWitt, FPC’nin yeni başkan yardımcısı oldu

DeWitt, fintech segmentindeki yeni atamasının ayrıntılarını sosyal medya platformu Twitter’dan paylaştı. Ripple’ın kıdemli ürün direktörü, Amerika Birleşik Devletleri Hızlı Ödemeler Konseyi’nin başkan yardımcısı oldu.

DeWitt, yeni görevinde konseyin sınır ötesi ödemeler alanındaki faaliyetlerini koordine edecek. Ayrıca, sınır ötesi değer transferlerinde merkez bankası dijital para birimlerinin (CBDC’ler) ve diğer gelişmiş dijital ödeme araçlarının beklentilerini inceleyecek.

Ekim 2021’de ABD Federal Rezervi, ABD Doları ile sabitlenmiş CBDC’nin riskleri ve faydaları hakkında bir soruşturma başlatma planlarını doğrulamıştı.

Fed Başkanı Jerome Powell, ABD’nin CBDC’yi aceleyle serbest bırakmayacağını, ancak mevcut CBDC’lere kıyasla “daha güvenli ve daha istikrarlı çözümler” yaratmaya çalışacağını vurguladı.

ABD Hızlı Ödemeler Konseyi, ABD’deki bankacılık ve finans alanındaki birinci sınıf şirketleri birleştiren bir kuruluştur. Daha önce, Konseyin Kurul Danışma Grubuna Ripple’dan Pat Thelen katılmıştı.

Bu nedenle, Ripple, SEC’in bitmeyen baskısına rağmen düşünce kuruluşlarındaki varlığını güçlendiriyor. Ripple, SEC tarafından yasa dışı menkul kıymetler olarak görülen XRP tokenlerini yasa dışı olarak satmakla suçlanıyor.

Ripple’ın üst düzey yetkilileri Chris Larsen ve Brad Garlinghouse da bu davada sanıklar. Söz konusu net satış toplamı 1,3 milyar doları aşıyor.