Altcoin HaberleriHaberler

Ripple Kurucularından Jed McCaleb, Bu Ay XRP’de 310 Milyondan Fazla Satış Yaptı

Ripple kurucu ortağı Jed McCaleb, XRP önbelleğinin büyük bölümlerini günlük olarak satmaya devam ediyor.

Ripple (XRP) kurucusu Stellar (XLM) CEO’su Jed McCaleb Mayıs ayının başından itibaren yaklaşık 275 milyon XRP sattı

Büyük XRP Dökümü

Blockchain araştırmacısı XRPScan’e göre McCaleb, 2 Mayıs’ta Ripple’dan 442 milyonun biraz üzerinde XRP aldı. O günden beri tokenleri satmak için “Tacostand” cüzdanından çıkarmaya devam etti. Ünlü yönetici 2 Mayıs’tan bu yana en az 310 milyon dolar değerinde XRP sattı.

Özellikle, işlemler McCaleb’in önceki satışlarında görülen modeli sürdürüyor. Yani, XRP’sini arka arkaya yedi gün boyunca benzer partiler halinde satıyor ve daha sonraki yedi gün boyunca her işlemin boyutunu değiştiriyor.

Bu modele göre, yarın başka bir 10.008.592 XRP partisi daha satacak ve ardından önümüzdeki yedi gün boyunca günlük düşüşleri tekrar değişecek. Bu arada McCaleb’in “Taco standı” cüzdanında hala 390 milyon fazla XRP mevcut.

Satışları Engellenen Jed McCaleb Milyarder Oldu

Ripple’ın şu anki CTO’su David Schwartz’a göre McCaleb, 2011 yılında Ripple’ı kurdu ve daha sonra 2014’te iç anlaşmazlıklar sebebiyle şirketten ayrıldı.

McCaleb, şirketten ayrıldıktan sonra tüm XRP’sini bırakmaya çalıştı ancak Ripple, muhtemelen tokenin piyasa fiyatını korumak için bunu yapmasını engelledi. Bu da yöneticiyi milyarder yapmış olabilir.

Schwartz yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Jed McCaleb, XRP’sini hızla satmaya çalıştı ve Ripple onu bir dizi dava yoluyla durdurmak için harekete geçti. Ripple’ın reddi sayesinde, Jed’in XRP’si muhtemelen 1 milyar dolardan fazla değere sahip olacak. Kendi kendine milyarder olabilecek tek kişi”

Ek olarak anlaşmazlığın çıkmasında Jed’in şirket hakkında kamuya kötü şeyler söylemesinin ve bir rakip başlatmasının etkili olduğu belirtildi.

Yine de McCaleb, küçük porsiyonlarda da olsa o zamandan beri tokenlerini kademeli olarak satmaya devam ediyor.

Forbes’a raporuna göre , McCaleb’in elindeki net varlık değeri 10 Mayıs’ta 6 milyar Dolar’a ulaştı, ancak kripto piyasasındaki büyük panik satışı nedeniyle 19 Mayıs’ta 4.4 milyar Dolar’ a düştü.

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu