Altcoin HaberleriHaberler

Ripple XRP Satışlarını Arttırdı

Dijital ödeme devi Ripple, bu yılın ilk çeyreğinde doğal varlığı XRP'nin satışlarını artırdığını açıkladı.

Özellikle 2020 senesinin en çok konuşulan kripto para birimlerinden biri şüphesiz Ripple XRP olmuştu. Şirketin bir blog gönderisinde yaptığı açıklamalara göre ilk çeyrekteki XRP satışlarının 2020’nin son çeyreğine göre neredeyse iki katına çıktığı belirtildi. Şirketin açıklaması ise şu şekilde:

“Geçen çeyrek, Ripple’ın toplam XRP satışları, önceki çeyrekte 76,27 milyon dolar yerine 150,34 milyon dolardı. XRP satışlarındaki artış, temel ODL müşterilerinin daha derin katılımına bağlanabilir. Ripple, bir yıldan uzun bir süredir programlı olarak satış yapmadı. Ripple, belirli müşterilerin ODL deneyimini iyileştirmek için artan XRP likiditesi sağlamanın bir parçası olarak ODL’yi ve temel altyapı ortaklarını desteklemek için satış yapmaya devam etti, ön finansman ihtiyacını ortadan kaldırdı ve anında küresel ödemeleri mümkün kıldı. “

Ripple XRP Sessizce Biriktiriliyor

Ripple ek olarak balinaların yılın ilk çeyreğinde sessizce XRP biriktirdiğini dile getirdi ve şunları söyledi:

“En az 10 milyon XRP bakiyesi olan cüzdanlar olarak tanımlanan ‘balina’ cüzdanlarının sayısı 308’den 319’a yükseldi. Benzer şekilde 1 milyon ile 10 milyon XRP’ye sahip cüzdan sayısı da 1.125’ten 1.196’ya yükseldi.”

Fintech şirketi, XRP’nin zincir içi faaliyetlerinin de yükselişte olduğunu dile getirdi ve şunları söyledi:

“Son çeyrekte, defterlerdeki aktivite büyüdükçe aktif XRPL cüzdanlarının sayısı arttı. İlk çeyrekte, toplam defter içi ödeme hacmi 62,3 milyar dolar oldu ve çeyrek bazda % 23’lük bir artışı temsil ederken, toplam defterdeki cüzdan adreslerinin sayısı 2,35 milyondan 2,70 milyona % 15 artış gösterdi. “

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) davasının ardından geçen yılın 4. çeyreğinde bazı kripto para borsalarında XRP’nin alım satımı askıya alınmıştı.

Buna rağmen, piyasa değerine göre en büyük beşinci kripto para birimi olan Ripple XRP, ilk çeyrekte dünya çapındaki borsalarda yüksek hacimler işe işlem gördü.

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu