Ripple, Palau Cumhuriyeti İle Anlaşma İmzaladı

Ripple, Palau Cumhuriyeti İle Anlaşma İmzaladı

San Francisco merkezli kurumsal blok zinciri sağlayıcısı Ripple, batı Pasifik bölgesinde yaklaşık 340 adadan oluşan tropikal bir ülke olan Palau Cumhuriyeti ile bir ortaklık duyurdu.

Başlangıçta şirket, ülkede sınır ötesi ödemeler geliştirmek için çalışacak. Başkan Surangel Whipps, Jr.’a göre, aynı zamanda, Palau’nun, ABD doları tarafından desteklenen, ülkenin ulusal para birimi işlevi görebilecek ilk devlet destekli Stablecoin’i piyasaya sürmesine yardımcı olma yolunda ilerliyor:

”Ortaklığın ilk aşaması, sınır ötesi bir ödeme stratejisine ve Palau vatandaşlarına daha fazla finansal erişim sağlayarak ulusal bir dijital para birimi oluşturma seçeneklerini keşfetmeye odaklanacak.”

Palau, XRP Ledger‘ın hızı ve verimliliği ile şirketin ödemeler için blockchain tabanlı çözümler geliştirme konusundaki kapsamlı sicili nedeniyle Ripple ile ortak olmaya karar verdi. 

Ripple ek olarak ülkenin merkez bankası dijital para birimini geliştirmeye yardımcı olmak için Eylül ayı sonlarında Butan merkez bankası ile bir anlaşma imzaladı.

Şirket CEO’su Brad Garlinghouse kısa bir süre önce ülkenin küresel olarak 250 çalışanı daha işe almayı planladığını açıkladı .

Bu ayın başlarında, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu ile kötü bir yasal savaşın içerisine giren şirket, ABD’de uygulanabilecek kripto para birimleri için düzenleyici bir çerçeve de tanıttı.