Altcoin HaberleriHaberler

Ripple, Kuzey Afrika Ülkesinin En Büyük Bankası Olan National Bank of Egypt İle Ortaklık Kurdu

Ripple, büyük adımlar atmaya başladı. Mısır Ulusal Bankası, RippleNet ağına katıldığını duyurdu.

Ripple cephesinde önemli bir gelişme yaşandı. Dünyanın en büyük 7. kripto para birimi olan Ripple,  Kuzey Afrika ülkesinin en büyük bankası olan National Bank of Egypt (NBE) ile ortaklığını duyurdu.

Şirket, resmi web sitesi üzerinden yaptığı açıklamada şunları söyledi:

Bugün, Kuzey Afrika ülkesinin en büyük bankası olan National Bank of Egypt (NBE) ile ortaklığımızı duyurmaktan heyecan duyuyoruz .

Mısır, yalnızca 2020‘de 24 milyar dolarlık para havalesi alarak Hindistan, Çin, Meksika ve Filipinler’den sonra küresel olarak en çok para gönderen beş ülkeden biri haline geldi.

Para havaleleri her ülke için hayati önem taşır. Bu fonlar, bir ülkenin gayri safi yurtiçi hasılasında önemli bir rol oynar.

Mevcut küresel ödeme altyapısındaki doğal sürtüşme, sınır ötesi havalelerin maliyetli ve yavaş olmasına sebep olmaktadır. Bu ortaklık sayesinde, NBE ve LuLu Borsası, Mısır’daki sınır ötesi havale deneyimini daha ucuz, daha hızlı ve daha güvenilir hale getirmeyi hedefliyor.

Yetkililer konu hakkında şu açıklamalarda bulundu:

“Göçmen dövizlerinin Mısır ekonomisinde oynadığı önemli rol göz önüne alındığında, Mısır Ulusal Bankası bu iş koluyla ilgili altyapıyı sürekli olarak geliştirmeyi hedefliyor ”

Bu Ortaklık Ne Gibi Avantajlar Sağlayacak?

NBE’nin Ripple ile yaptığı ortaklık, bankanın daha düşük maliyet ve daha hızlı entegrasyon süresiyle geniş pazarlarda yeni ittifaklar kurmasını sağlayacak. Bu sayede verimliliğin büyük ölçüde artacağı düşünülüyor.

LuLu Financial Group Genel Müdürü Adeeb Ahamed, ortaklığa dair şu ifadeleri kullandı:

“Ripple ve NBE ile ortaklığımız, anlamlı işbirliği ve teknolojinin uygun şekilde benimsenmesi yoluyla Orta Doğu ve Kuzey Afrika bölgesinin ödeme ekosistemini geliştirme taahhüdümüzü yeniden teyit ediyor”

Güney Asya Genel Müdürü Navin Gupta’da hızlı, güvenilir ve ucuz bir şekilde para göndermenin her zamankinden daha büyük bir rol oynadığını vurguladı.

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu