Ripple, Finansal Hizmet Firmalarının Kripto Ticareti Sunmasına İzin Veren Yeni Bir Ürün Başlattı

Ripple, Finansal Hizmet Firmalarının Kripto Ticareti Sunmasına İzin Veren Yeni Bir Ürün Başlattı

Ripple Labs Geleceğe Emin Adımlarla Yürüyor

Ripple Labs, geleneksel finans kurumlarının müşterilerine kripto para birimi hizmetleri sunmasına izin veren yeni bir ürünle “kripto-ilk geleceğe” doğru ilerliyor.

Yeni bir basın bülteninde XRP üreticileri, Ripple Liquidity Hub adlı en yeni ürünlerini duyurdular.

“[Bu] işletmelerin daha geniş kripto pazarından dijital varlıkları kolay ve verimli bir şekilde kaynaklaması için çığır açan yeni bir yol. İşletme için oluşturulmuş bir kripto likidite platformu olarak, piyasalarda derin likiditeye erişim potansiyelini açığa çıkararak kriptoya geçişi hızlandıracak.”

RippleNET GM Asheesh Birla, Yahoo Finance‘a yaptığı açıklamada şöyle diyor:

“Müşteriler bankalara ‘Bitcoin [BTC] veya dijital varlıkları nasıl satın alabiliriz?’ diye soruyorlar. Bu, bankacılık müşterilerinin bunu yapmasını sağlayan bir çözüm.”

Ripple

Ripple

Bu Haber de İlginizi Çekebilir: Ripple’ın XRP Satışları Üçüncü Çeyrekte 491 Milyon Dolara Yükseldi

Ripple’ın basın açıklaması şöyle devam ediyor:

“XRP Ledger ve XRP, teknoloji yığınımızın yerel bir parçası olsa da ve olmaya devam edecek olsa da, Ripple olarak birlikte çalışabilirliği sağlamanın kriptonun gerçek potansiyelini ortaya çıkarmanın anahtarı olduğuna inanıyoruz.  Bu nedenle, Ripple Liquidity Hub başlangıçta BTC, ETH [Ethereum], LTC [Litecoin], ETC [Ethereum Classic], BCH [Bitcoin Cash] ve XRP’yi (bulunabilirlik coğrafyaya göre değişir) destekleyecek ve ek dijital varlıklar eklemeyi planlıyor. Gelecekte Ripple, stake etme ve getiri yaratan işlevler gibi işlevler eklemeyi planlıyor.”

Ripple şu anda ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından XRP’yi kayıtsız bir menkul kıymet olarak sattığı iddiasıyla dava ediliyor.

SEC, Aralık 2020’de XRP’nin fiyatını düşüren davayı duyurdu. Suçlamaların çözülmemiş doğasına rağmen, XRP şu anda ilk dava serpintisinden bu yana %500’ün üzerinde bir artışla 1.25 dolardan işlem görüyor.