Ripple Davasının Keşif Sürecinde Daha Fazla Gecikme Olacak mı?

Ripple Davasının Keşif Sürecinde Daha Fazla Gecikme Olacak mı?

Avukat Jeremy Hogan, Ripple davasının herhangi bir aşamasında bir uzatma olasılığı olup olmadığını soran bir XRP kullanıcısına Twitter yanıtına göre, keşifte daha fazla gecikme olmaması umudunu dile getirdi.

Avukat, “Keşifte değil. SEC, özet karar brifingleri için ek süre talep edebilir, ancak bence bu kadar” diyerek keşif sürecinin normalden daha fazla uzatılma şansının daha düşük olduğunu ima ediyor. Jeremy Hogan, kendi görüşüne göre, SEC‘in özet karar brifingleri için ek süre talep edebileceğini düşünüyor.

Bu yılın Ocak ayında, ABD Sulh Hakimi Sarah Netburn, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu ile San Francisco merkezli blok zinciri şirketi Ripple arasındaki davada, ek ifadeler yapabilmek için son keşif tarihini 28 Şubat’a ertelemek için bir önerge verdi.

Dört kez ertelendikten sonra, uzman keşfinin sonuçlandırılması için yüksek umutlar variyetini koruyor. Keşif süreci geçen yıl 12 Ekim’den 15 Kasım’a ertelendi, ardından 14 ve 19 Ocak’a uzatıldı ve son olarak 28 Şubat’a kaydırıldı.

Savunma avukatı James K. Filan tarafından paylaşılan son güncellemelerde, Ripple’ın sanıklarından Brad Garlinghouse, SEC‘in Kasım ayında alınan “Estabrook notlarının” ifşa edilmesini isteyen daha önceki bir Ripple hareketine muhalefetine bir yanıt verdi. 2018’de gerçekleşen eski SEC Komiseri Elad Roisman ve Ripple CEO’su arasındaki toplantı.

Hafta sonu boyunca, Ripple ve bireysel sanıklar, SEC’in Yargıç Netburn’ün DPP Kararının Kısmi Yeniden İncelenmesi ve Açıklığa kavuşturulması için Önergesine muhalefetlerini sundular.

SEC, o zamanki SEC Komiseri Elad Roisman’ın danışmanı Matthew Estabrook tarafından Ripple sanıklarına alınan notların devrini zorlamak için bir itirazda bulundu. Ancak, ajans devam etti ve notları kamera incelemesi için Yargıç Netburn’e gönderdi. Ripple, Estabrook notlarını Şubat ayının başlarında talep etmişti ve ajans müzakere süreci ayrıcalığını (DPP) talep ettiğinde bunların korunmadığını savundu.

Bu Haber de İlginizi Çekebilir: Bitcoin ATM Kurulumları Duraklamaya Girdi

Piyasa artışına paralel olarak, XRP 28 Şubat’ta yaklaşık %9 artışla bir başka büyük günlük yeşil mum gördü. Sınır ötesi token, hafif bir geri çekilmeden önce 0,794 dolarlık önceki günün en yüksek seviyelerine ulaşmak için tırmandı. XRP, basın zamanında 0,77 dolardan işlem görüyor.