Altcoin Haberleri

Ripple Danışmanı, SEC’i Hedef Aldı: İkiyüzlülük!

Ripple Baş Hukuk Sorumlusu ve Genel Danışmanı Stuart Alderoty, kripto topluluğunu büyülemeye devam eden olayların bir dönüşünde, bir sefer daha ABD Menkul Değerler ve Borsa Komisyonu’nu (SEC) maksat aldı. Bu sefer, SEC’in Ripple Labs davasındaki süreksiz temyiz başvurusunu güçlendirmek için SEC’in yaptığı son müracaat üzerine. Alderoty, SEC’in son atağını “çelişkili bir değişim” ve “ikiyüzlülüğün” en uygun örneği olarak nitelendirerek kelamlarını sakınmadı. Grayscale davasında da, federal yargıçlar ABD SEC’in tezlerini “keyfi ve kaprisli” olarak eleştirmişti. Yargıç Netburn de, SEC’in çelişkili tavırlarını karakterize etmek için “ikiyüzlülük” terimini kullandı. Buna ek olarak, Ripple’ın İcra Heyeti Lideri Chris Larsen, SEC’in yasal hareketler yoluyla düzenlemeleri uygulama yaklaşımının yakın gelecekte bir sonuca varabileceğini öngörüyor. İşte detaylar…

Ripple danışmanı, SEC’i gaye aldı

Alderoty’nin tenkitleri SEC Lideri Gary Gensler’in kripto düzenlemesine yaklaşımına odaklanıyor. Uzun müddettir kripto kurallarının açık olduğunu ve kesim tarafından uyulması gerektiğini savunan Gensler, geçtiğimiz günlerde Ripple davasında acil bir temyiz davetinde bulundu. Duruştaki bu ani değişiklik, SEC’in bariz tutarsızlığını eleştiren Alderoty tarafından fark edilmedi. Alderoty, “Bir diğer SEC başvurusu, bir öbür ikiyüzlü dönüş… Yıllarca liderinin ‘kurallar açıktır ve uyulmalıdır’ demesinin akabinde, SEC artık bu düğümlü yasal problemleri çözmek için ivedilikle bir temyize muhtaçlık olduğunu haykırıyor” dedi.

Avukat James K. Filan, SEC’e yöneltilen tenkit topluluğuna katılarak, kurumun daha evvel davadaki tüm süreçleri durdurma teşebbüsünün altını çizdi. Yargı kaynaklarının korunmasına yönelik yeni keşfedilen telaş, SEC’in evvelki hareketleri karşısında ironik görünüyordu. Ünlü XRP yanlısı avukat John E. Deaton, Alderoty’nin karşılığına birtakım bağlamlar sundu. SEC v. Ripple Labs davasına aşina olmayanlar için Alderoty’nin kelamları sert görünebilir. Lakin, davayı yakından takip edenler için, SEC’i “ikiyüzlü” olarak nitelendirmesi, bahse başkanlık eden federal yargıç tarafından söz edilen hislerle örtüşüyor.

SEC, birçok bireyden reaksiyon alıyor

Bu, SEC’in kripto düzenlemesine yaklaşımıyla ilgili olarak birinci kere karşılaştığı bir reaksiyon değil. Grayscale davasında, federal yargıçlar SEC’in tezlerini “keyfi ve kaprisli” olarak eleştirdi. Ripple XRP davasında Yargıç Netburn, SEC’in çelişkili tavırlarını tanımlamak için “ikiyüzlülük” terimini kullanmaktan çekinmedi. Ripple’ın İcra Heyeti Lideri Chris Larsen, devam eden yasal savaşa değinerek SEC’in yasal aksiyonlar yoluyla düzenlemeleri uygulama stratejisinin yakın gelecekte bir sonuca ulaşabileceği beklentisini lisana getirdi. SEC v. Ripple Labs davası ilerledikçe, kripto sanayisi yakından izliyor ve tartışmanın tüm taraflarındaki paydaşlar SEC’in düzenleyici yaklaşımını ve bunun kripto varlık ortamı üzerindeki tesirini inceliyor.

Kaynak: Kripto Koin

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu