Ripple CEO’su SEC Davasının Gelecek Yıl Sonuçlanması Konusunda Umutlu

Ripple CEO’su SEC Davasının Gelecek Yıl Sonuçlanması Konusunda Umutlu

Dün CNBC’ye konuşan Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, şirketin SEC ile açtığı davada “iyi ilerleme” kaydettiğini söyledi. Ayrıca davanın gelecek yıl bir tarihte karara bağlanması gerektiğini de belirtti.

Garlinghouse, davanın zaman aldığını, ancak yakında sona ermesini umduğunu söyleyerek yeterince iyimser göründü ve ekledi:

”Yavaş ilerleyen bir yargı sürecine rağmen oldukça iyi bir ilerleme görüyoruz. Açıkçası yargıç tarafından sorulan iyi soruları görüyoruz. Bence yargıç bunun sadece Ripple ile ilgili olmadığını, bunun daha geniş sonuçları olacağını anlıyor.”

SEC, Ripple’ın yaklaşık 1,3 milyar dolar toplayan XRP satışı yoluyla yasa dışı bir menkul kıymet teklifi gerçekleştirdiğini iddia etti. Firma, bunun bir ICO olduğunu kesin olarak reddetti ve genel olarak SEC’in iddialarına karşı güçlü bir pozisyon aldı.

Hem SEC hem de Ripple, davalarını agresif bir şekilde takip etti. Son zamanlarda, Ripple’ın avukatları bazı güçlü kanıtlar sağladı ve şirket, SEC’in Kabul Taleplerini ele alırken ihmalkar davrandığını belirten bir mektup yayınladı.

Ripple’ın hukuk ekibi ayrıca, SEC ile anlaşmayı planlamadığını ve bunun doğru olduğuna ne kadar fazla inandığının bir işareti olduğunu söyledi.

Her halükarda, gelecek yıl bir sonuca varılması hem piyasaya hem de yatırımcılara büyük bir rahatlama getirecektir. 

Dava piyasadaki en yüksek profilli vakalarda biri oldu. Hem SEC hem de Ripple tarafında verilen ifadeler, hareketleri ve inatçılığıyla sık sık manşetlere çıktı.