Ripple CEO’su Davos’ta SEC’in kripto düzenleme yaklaşımını eleştirdi

Ripple CEO’su Davos’ta SEC’in kripto düzenleme yaklaşımını eleştirdi

DAVOS – Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, bugün Dünya Ekonomik Forumu’nda yaptığı konuşmada, ABD Menkul Değerler ve Borsa Komitesi’nin (SEC) kripto para ünitesi düzenlemesini ele alışına yönelik tenkitlerini lisana getirdi. Fox Business ve CNBC ile yapılan röportajlar da dahil olmak üzere bir dizi tartışmada Garlinghouse, SEC’in net düzenleyici çerçeveler oluşturmak yerine yaptırım aksiyonlarını tercih ettiğini vurguladı ve Ripple’ı ajansın yaklaşımının en kıymetli örneği olarak gösterdi.

Garlinghouse, SEC’in stratejisini Avrupa Birliği’ninkiyle karşılaştırarak, AB ülkelerinin şeffaf kripto para ünitesi düzenlemeleri ve lisanslama çerçeveleri oluşturma konusunda ilerlediğini belirtti. SEC’in tutarsızlığını vurgulayarak, kripto bölümünün öbür tarafları düzenleyici bir gri alanda kalırken Bitcoin ETF’lerini onayladıklarına işaret etti.

Ripple CEO’su ayrıyeten blockchain teknolojisinin potansiyel yararlarını, bilhassa de global ödeme sistemlerini geliştirme kabiliyetini tartıştı. Ripple’ın bilhassa hudut ötesi ödemeler için blok zinciri tahlillerine katkısının altını çizdi ve Ripple’ın müşterilerinin birçoklarının ABD dışında bulunduğunu belirtti.

Garlinghouse’un Davos’taki itibarlı yıllık toplantıdaki yorumları, Ripple üzere şirketler gelişen dijital finans ortamında netlik ararken, kripto para ünitesi sanayisi ile düzenleyici kurumlar ortasında devam eden tansiyonları yansıtıyor.

Bu makale yapay zekanın takviyesiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Koşul ve Şartlar kısmımıza bakın.

Kaynak: Investing TR