Altcoin HaberleriHaberler

Ripple, Avrupa’da Genişlemek İçin Mastercard’dan Yüksek Profilli Bir Yöneticiyi İşe Aldı

Ripple son blog yazısında, on beş yıldan fazla bir süredir fintech alanında çalışan Mastercard’ın eski yüksek profilli çalışanı olan Sendi Young’ı işe aldığını duyurdu.

Harvard Business School mezunu Sendi  Young‘ın şimdi Ripple’ın Avrupa’daki işinin genişlemesine yardım edeceği bildirildi.

Young seneler sonra ilk defa bir tweet attı. Tecrübeli yönetici paylaştığı gönderide ”Başlamak için heyecanlıyım” ifadelerini kullandı.

8376_0
Twitter üzerinden görüntü

Yeni yönetici, RippleNet’in Avrupa’daki genişlemesine öncülük edecek

Sendi Young, şirketin küresel finans ağı olan RippleNet’in bölgede genişletmesine yardımcı olmak için Avrupa Operasyonlarından Sorumlu Genel Müdür olarak Ripple ekibine katıldı.

Young, neredeyse yirmi senesini fintech, danışmanlık ve ödemeler alanına adadı. Beş yıl Mastercard için çalıştı ve fintech devinin stratejiler geliştirmesine, bankalar ve ödeme firmalarıyla yeni ortaklıklar kurmasına yardımcı oldu. 

Özellikle, Mastercard ile geçirdiği süre boyunca, bankaların gerçek zamanlı ödemelere, açık bankacılık ve yapay zekaya geçmesine yardımcı olan hizmetleri geliştirmek için önemli çalışmalar yaptı.

Şimdi, Ripple’ın Avrupa’daki işini ve müşteri ağını benzer şekilde genişletmesine yardımcı olmayı planlıyor. Young, kripto ve blok zinciri teknolojisinin, mevcut finansal sistemin ileriye doğru büyük bir adım atmasına yardımcı olacak küresel bir oyun değiştirici olacağından emin görünüyor. 

Sendi Young diyor ki:

“Bu teknolojiler küresel finansal sistemi daha adil, daha kapsayıcı ve daha şeffaf hale getirebilir. Bu sadece başlangıç ve bu kadar yetenekli ve tutkulu bir ekibe katılmaktan heyecan duyuyorum.”

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu