Richard Bernstein, Kripto için Tech Bubble Tarzı Çöküşü Öngörüyor

Richard Bernstein, Kripto için Tech Bubble Tarzı Çöküşü Öngörüyor

Sermaye piyasası şirketi Bernstein Advisors‘ın CEO’su Richard Bernstein, kriptonun kendisine 1990’ların sonundaki teknoloji balonunu (Tech Bubble) hatırlattığını söyledi.

CNBC’nin Trading Nation kanalıyla ilgili yeni bir röportajda Richard Bernstein, yatırımcılara önümüzdeki yıl balon varlıklara yatırım yapmak yerine paralarını nerede tutmaları gerektiğini söyledi.

“Piyasaları düşünmenin yolu, onu bir tahterevalli olarak düşünmektir.

Bir tarafta, balon varlıkları diyeceğim her şeye sahibiz: teknoloji, inovasyonun bozulması, kripto para birimleri, tüm bu grup.

Bu tahterevallinin diğer tarafında, kelimenin tam anlamıyla dünyadaki her şeye sahipsiniz.

Bence 2022’den 2023’e bakıyorsanız, tahterevallinin dünya tarafındaki diğer her şeyin içinde olmak istersiniz çünkü orası fırsat ve sermaye kıtlığının olduğu yer.”

Ünlü yatırımcı Richard Bernstein, teknoloji hisselerinin fiyatları %90’a kadar düştüğünde kriptonun dot-com balonundan daha kötü olabileceğini söylüyor.

Bu Haber de İlginizi Çekebilir: Rapora Göre Rusya Kripto Para Yasağını Düşünüyor

“Bence kriptolar tarihteki en büyük finansal balon.

Bence bu sadece bir canavar ve teknoloji, yenilik, bozulma hakkında konuştuğumda birçok insan yanıt verdi… Hisse senetleri çok düştü. %35 düştüler.

… teknoloji balonunda, teknoloji hisseleri %30, %35, %40 düştüğünde insanlar aynı şeyi söylediler, ancak bu sadece yolun yarısıydı.

%75, %80, %85, %90’a düştüler ve bu yüzden, her şeyin bittiğine karar vermeden önce gerçek temellere bakmak ve değerlemelere bakmak için beklemek gerektiğini düşünüyorum.”