Resmi Verilere Göre Coinbase, Son 30 Gün İçinde Üç Kez Bağlantı Sorunu Yaşadı

Resmi Verilere Göre Coinbase, Son 30 Gün İçinde Üç Kez Bağlantı Sorunu Yaşadı

Nasdaq listesinde yer alan kripto para borsası Coinbase’in, büyük bir bağlantı sorunu yaşadıktan sonra bazı sistem zorluklarıyla karşılaşmaya devam ettiği bildiriliyor.

Coinbase Support’un resmi olarak bildirdiğine göre, hem Coinbase aracı kurumu hem de ticaret platformu Coinbase Pro, bağlantı sorunları nedeniyle 23 Kasım’da kullanılamıyordu.

Coinbase, “Bu, web sayfasında ve mobil uygulamalarda başarısız işlemlere, gecikmeli işlemlere ve beklenmeyen davranışlara neden olabilir” dedi.

Borsa, sorunun artık Coinbase ürünlerini ve hizmetlerini etkilemediği için 24 Kasım UTC saat 2:00 itibariyle problemi çözdüğünü söyledi. Coinbase’in planlı bakım geçmişine göre, firmanın olayı düzeltmesi iki saatten az sürdü.

Bazı gözlemciler Coinbase’in sadece bir ay önce benzer bir soruna uğradığını işaret etti ve platformun tekrarlanan bağlantı sorunları ile ilgili öfkelerini dile getirdiler.

Coinbase, Kasım ayı başlarında platformunda CRO’yu listeledikten sonra, CoinGecko verilerine göre token %300‘den fazla arttı. Coinbase Status’a göre GYEN, 19 Kasım’dan bu yana teknik nedenlerle Coinbase’de alım satım için kullanılamıyor

Bazı Coinbase kullanıcılarının, borsanın sorunun çözüldüğünü söylemesinin ardından platformla ilgili sorunlar yaşamaya devam ettiği bildirildi. Bir Coinbase kullanıcısı, “Bir gün sonra uyanıyorum ve Coinbase hala çalışmıyor.” ifadelerini kullandı.