HaberlerKripto Para Haberleri

Reklam Standartları Kurumu, Kripto Para Reklamlarının Artık “Kırmızı Alarm” Önceliğinde Olduğunu Söylüyor

Reklam Standartları Kurumu kripto para reklamları tarafından sunulan yüksek vaatler hakkında uyarıda bulundu.

Financial Times tarafından aktarılan bilgilere göre Reklam Standartları Kurumu (ASA), kripto para birimi reklamlarının artık bir “kırmızı alarm” önceliği olduğunu iddia ediyor .

Kurum, sosyal medyada da sıkça insanların karşısına çıkan “yanıltıcı” kripto para birimi pazarlama kampanyalarının peşinden gitmeyi planlıyor.

[affiliate_news2 id=”3771″]

ASA’nın şikayet ve soruşturma direktörü Miles Lockwood, ihlaller olması durumunda kısıtlamanın “sert ve hızlı” olacağını iddia ediyor:

Kripto para reklamlarını kesinlikle çok önemli ve öncelikli bir alan olarak görüyoruz.

Mayıs ayında, Digital Currency Group‘un bir yan kuruluşu olan kripto para borsası Luno tarafından Londra Metrosu’na yapıştırılan bir Bitcoin posteri, insanları herhangi bir risk uyarısı eklemeden Bitcoin satın almaya teşvik ettiği için ASA tarafından kaldırılmıştı.

ASA yetkilileri konu hakkında şu açıklamaları yaptı:

Bitcoin yatırımının karmaşık, değişken olduğunu ve yatırımcıları kayıplara maruz bırakabileceğini anladık.

Luno, İngiltere düzenleyicisinin dikkatinden kaçmayan reklam kampanyasını Şubat ayında başlattı. Bitcoin şu anda 21 Şubat’taki 58.516 dolarlık zirvesinden %44.93 düşüşle işlem görüyor.

Bitcoin
Resim asa.org.uk

2018‘in başlarında kripto para çılgınlığı başladıktan sonra, sosyal medya devleri platformlarında kripto para reklamlarını yasaklamak için harekete geçti.

Ancak Haziran ayında Google, FinCEN’e kayıtlı kripto cüzdanlarının ağustos ayından itibaren reklam ağını kullanmasına izin vereceğini duyurdu.

Özel haberler,her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Coin bilgi sayfamızdan canlı fiyat takibine hemen başlayabilirsiniz!

 

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu