Regal, Sinemalarda Dijital Para Birimi Ödemelerini Etkinleştirmek İçin Flexa İle Ortak Olacak

Regal, Sinemalarda Dijital Para Birimi Ödemelerini Etkinleştirmek İçin Flexa İle Ortak Olacak

42 eyalette ve DC’de 500’den fazla lokasyon ve 7.000 ekrandan oluşan bir film operatörü olan Regal, bugün müşterilerinin sinema bileti, yiyecek ve içecek için kripto ile ödeme yapmalarını sağlamak için dijital ödeme ağı Flexa ile ortaklık kuracağını duyurdu.

Duyuruya göre Regal, Bitcoin ( BTC ), Ethereum ( ETH ), Litecoin ( LTC ), Doge ( DOGE ), USD Coin ( USDC ), DAI (DAI), Gemini Dollar (GUSD), gibi çok çeşitli kripto para ve tokenleri kabul edecek Bunlara ek olarak Chainlink (LINK), Cosmos ( ATOM ), Basic Attention Token (BAT) ve daha fazlası da bulunuyor.

Flexa, gerçek dünyadaki uygulamalar için ödemeleri garanti etme yeteneği ile bilinir. BTC veya ETH gibi blok zincirlerinde en yüksek aktivite zamanlarında, işlemlerin doğrulanması saatler veya günler alabilir.

Flexa , temel ERC-20 tokeni Amp’nin piyasa değerinden teminat olarak yararlanarak işlemlerin her zaman gerçekleşmesini sağlayabileceğini söylüyor. Bu arada, Amp token sahipleri, sermayelerini riske attıkları için bir ödül kazanıyorlar.

Regal’in Pazarlama Direktörü Ken Thewes, geliştirmeyle ilgili şunları söyledi:

”Bu heyecan verici ortaklık, yeni bir çağa girerken misafirlerimize hak ettikleri esnekliği ve güvenliği sağlıyor.”

Flexa’nın kurucu ortağı Trevor Filter şunları ekledi:

Filmler ve daha fazlası için evrensel dijital para birimi ödeme seçeneklerini etkinleştirmek ve ödemelerin geleceğini sinemaya getirmeye yardımcı olmak için çalışırken Regal ile ortak olmaktan çok memnunuz.

Regal, ülkede kripto para birimini benimseyen tek sinema zinciri değil. Bu ayın başlarında AMC, çevrimiçi sinema bileti satın alımları için BTC kabul etmeye başladı.