Reddit, tokenleştirilmiş Topluluk Puanlarını daha fazla alt dizine getiriyor

Reddit, tokenleştirilmiş Topluluk Puanlarını daha fazla alt dizine getiriyor

Sosyal ağ Reddit, Topluluk Puanları beta sürümünü genişletiyor ve herhangi bir alt dizinin kendi tokenini oluşturma yeteneğini talep etmesine izin veriyor.

Çarşamba günü Reddit, bunu yapmak isteyen alt dizinler için bir bekleme listesi yayınladı ve web sitesinde Topluluk Puanları hakkında daha fazla bilgi sağladı.

Topluluk Puanları, toplulukta aktif olan kullanıcılara ödül olarak dağıtılabilir. Bir topluluk üyesinin o subreddit içinde aldığı olumlu oyların sayısına göre dağıtılabilirler, ister yaptıkları bir gönderi için olsun, ister başka birinin gönderisine yorum yapmış olsun…

Her alt dizin, özel bir ad, simge ve sembolle kendi Topluluk Puanlarına sahip olabilir. Değerleri de olabilir ve diğer kripto para birimleri için satılabilirler.

Reddit’e göre, Topluluk Puanları bir itibar oluşturmakla ilgili. Reddit; “Ama Reddit ile de sınırlı değil. Puanlarınız blok zincirinde olduğu için itibarınızı internette istediğiniz yere götürebilirsiniz” diyor.

Şu anda Topluluk Puanları, Ethereum‘un bir test ağı sürümünde çalışıyor; ancak Reddit, bunun yerine bunun bir sürümünde çalışıp çalışamayacağını görmek için Ethereum katman iki ölçeklendirme çözümü Arbitrum ile çalışıyor.

Reddit, Moons adlı r/Cryptocurrency alt dizininde ve Bricks adlı r/Fortnite alt dizininde Topluluk Puanları sunuyor; ayrıca, r/Ethtrader alt dizininde, Topluluk Puanları sisteminin bir testi olarak oluşturulmuş, Donuts adı verilen belirteçler vardır. Donutlar, ana ağda Ethereum tokenleri olarak yaşıyor.

Belirteçleri Reddit’e tanıtmanın amacı, belirli bir toplulukta iyi davranışı veya içerik oluşturmayı teşvik etmek için kullanılabilmeleridir. Reddit şu anda bu tür kararlar için anketler kullanıyor olsa da, gelecekte merkezi olmayan özerk bir organizasyon (DAO) aracılığıyla topluluğu yönetmek için potansiyel olarak kullanılabilirler.