Reddit Halka Arz Yolunda İlerliyor

Reddit Halka Arz Yolunda İlerliyor

Resmi bir duyuruda Reddit, Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu‘na (SEC) gizli olarak bir Form S-1 sunduğunu belirtti.

Reddit halka açılma planlarını başlattı

Reddit, işlemler hakkında daha fazla bilgi açıklamadı, ancak gelecek yıl planlanan halka arzına ilişkin SEC ile evrak çalışmalarına başladığını belirtti.

Şirket, düzenleyici nedenlerle halka arzıyla ilgili daha fazla ayrıntı paylaşmaktan kaçındığını kaydetti.

Şirket tarafından; “Teklif edilecek hisse sayısı ve fiyat aralığı henüz belirlenmedi. İlk halka arzın, piyasa ve diğer koşullara bağlı olarak SEC’in inceleme sürecini tamamlamasının ardından gerçekleşmesi bekleniyor” denildi.

Bu Haber de İlginizi Çekebilir: Revolut, Avrupa bankacılık kredilendirme lisansını aldı

Kripto Dostu Bir Platform

Ağustos ayının başlarında şirket, F Serisi finansman turunda yaklaşık 700 milyon dolar topladı ve bu da nakit enjeksiyonunun ardından değerlemesinin 10 milyar dolara ulaştığını gösterdi.

Twitter ve Facebook dahil olmak üzere diğer en iyi sosyal medya platformlarına kıyasla nispeten küçük olmasına rağmen, Reddit günlük operasyonlarında kripto para birimlerini benimserken bir kullanıcı akışına tanık olmaya devam etti.

Günlük aktif kullanıcı sayısı 50 milyonun üzerine çıkarken, aylık kullanıcı sayısı 430 milyona ulaştı. Öte yandan alt dizinler, son istatistiklere göre 100.000’in üstünde.