Bitcoin HaberleriHaberler

Ray Dalio: ”Bitcoin dijital bir altındır”

Efsanevi milyarder hedge fon yöneticisi Ray Dalio, yakın tarihli bir röportajda, Bitcoin ve altından bahsetti.

Dalio, Bridgewater Associates’in kurucusu, başkanı ve yardımcı baş yatırım görevlisidir. Net servetinin ise yaklaşık 18.7 milyar dolar olduğu tahmin ediliyor.

71 yaşındaki Amerikalı, Harvard Business School’dan MBA derecesini aldıktan sadece iki yıl sonra New York City’deki dairesinden varlık yönetimi şirketi Bridgewater Associates’i kurdu.

Bridgewater Associates, Nisan 2020 itibariyle yönetim altında 138 milyar dolarlık varlığa sahipti ve pek çok kurumsal müşterisi arasında “emeklilik fonları, bağışlar, vakıflar, yabancı hükümetler ve merkez bankaları” yer alıyor.

Dalio, Mayıs ayında, (sanal) Consensus 2021 etkinliğinde, Coindesk’in Baş İçerik Sorumlusu Michael Casey ile konuşurken, “bir miktar bitcoin” sahibi olduğunu açıkladı.

Son zamanlarda Dalio, Bitcoin hakkında önemli açıklamalar yapmaya başladı. CNBC tarafından dün yayınlanan bir rapora göre Dalio, enflasyondan korunma aracı olarak hem altını hem de Bitcoin’i sevse de, bu iki varlıktan altını seçiyor.

Dalio, CNBC’nin “ Make It ” programına şunları söyledi :

“ Kafama silah dayasan ve ‘Sadece bir tane alabilirsin’ deseydin, altını seçerdim. Çok az miktarda bitcoin sahibiyim. Ben büyük bir sahip değilim… Portföyü çeşitlendirmek için sahip olmak istediğiniz belirli varlıklar var ve Bitcoin dijital altın gibi bir şey. “

Özel haberler,her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Coin bilgi sayfamızdan canlı fiyat takibine hemen başlayabilirsiniz! Daha fazla Bitcoin haberi için: Bitcoin Haberleri

 

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu