Bitcoin HaberleriHaberler

Dünyanın En Büyük Hedge Fonu Yöneticisi Ray Dalio: ‘Biraz Bitcoin’im Var’

Ünlü milyarder Ray Dalio BTC'nin bir servet deposu olarak kabul edildiği enflasyonist bir gelecek görüyor.

Dünyanın en büyük hedge fonu yöneticisi Ray Dalio, Coindesk ile yaptığı görüşmede “Biraz Bitcoin’im var” dedi. Bridgewater Associates‘in kurucusu ek olarak , “Bitcoin’in en büyük riski başarısıdır” diye uyardı.

Yaklaşan küresel bir borç kriziyle ilgili endişeler, dünyanın en büyük hedge fonu yöneticisini Bitcoin’den (BTC) şüphe etmekten ziyade yatırım yapmaya götürmüş.

Dalio, yaptığı açıklamalarda ABD dolarının en son 1971‘de görülen bir seviyede devalüasyonun eşiğinde olduğunu ve Çin’in dünyanın rezerv para birimi olarak doların rolünü tehdit ettiğini söyledi.

Ünlü milyarder Bitcoin’in bir tasarruf aracı olarak altınla benzerlik gösterdiğini ve giderek daha çekici bir hale geldiğini ifade etti.

Dalio, CoinDesk’den Michael J. Casey ile yaklaşık bir saat süren görüşmede, enflasyon senaryosunda “Şahsen tahvilden ziyade Bitcoin olmasını tercih ederim” dedi.

Açıklamasının devamında ise Bitcoin ve diğer para sistemlerinde rekabetten korkan hükümetlerin buna engel olabileceğine dair endişelerini dile getirdi.

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu