HaberlerKripto Para Haberleri

Rari Capital Hacklendi! Zarar 10 Milyon Dolar

Merkezi olmayan finans (DeFi) başlangıcı Rari Capital, 10 milyon dolarlık zarara mal olan saldırının arkasındaki ayrıntıları açıkladı.

Rari Capital, optimize edilmiş kazanç kasaları ve borç verme havuzu gibi ürün gruplarını sunuyor. Yapılan açıklamalara göre şirket, cumartesi günü erken saatlerde büyük bir saldırının kurbanı oldu.

Saldırganlar tarafından hedeflenen ürün, ekibin getiri oluşturma stratejilerinden biri olarak entegre olan Ethereum madencilik havuzuydu.

Etkinlikle ilgili bir açıklamada Rari Capital, Alpha Finance’in entegrasyonunda saldırganın kodu manipüle etmesine izin veren bir zayıflık olduğunu ifade etti. Bilgisayar korsanları, Rari’nin Ethereum havuzuna para yatırdı ve daha sonra yatırdıklarından çok daha daha fazlasını çekti.

Rari Capital, koddaki hatanın farkında olmadıklarını iddia ediyor. Firma, entegrasyon kodunun blockchain güvenlik firması QuantStamp tarafından denetlendiğini ancak fark edilmediğini söyledi.

Toplam kayıplar, Ethereum Havuzu içindeki tüm kullanıcıların fonlarının % 60‘ına ulaştı. Saldırı sürecinde hacker geride bir mesaj bırakmayı düşündü ancak fikrini değiştirdi ve işlemi iptal etti. Ancak kripto kayıtları, bekleyen işlem üzerine yazılan mesajı iptal edilmeden önce yakalayabildi . Mesaj şu şekilde:

“Rari = REKT alpha = ok kaydedilmiş rari 6m.” 

Muhtemelen mesaj, Alpha Finance’in bir şekilde bilgisayar korsanının Rari Capital’den 6 milyon dolar daha çalmasını engellediğini gösteriyor.

Rari’nin yönetim jetonu RGT, saldırının ardından 18,22 dolardan 10,02 dolara düştü. Şu anda yazı yazılırken 13,35 dolardan işlem görüyor.

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu