Raoul Pal’a Göre Kripto Piyasalarının Boğa Piyasasını Yeniden Ateşlemek İçin Neye İhtiyacı Var?

Raoul Pal’a Göre Kripto Piyasalarının Boğa Piyasasını Yeniden Ateşlemek İçin Neye İhtiyacı Var?

Real Vision CEO’su Raoul Pal, kripto pazarında yeni bir boğa koşusunu ateşleyebileceğine inandığı bazı katalizörlere ışık tutuyor.

Raoul Pal, uzun bir mesaj dizisinde 846.000 Twitter takipçisine kripto piyasalarının son zamanlardaki durgunluğunun, yaşam maliyetindeki artış nedeniyle perakende yatırımcıların harcanabilir gelirden yoksun olmasının sonucu olabileceğine inandığını söyledi.

“Benim görüşüme göre, piyasanın daha az perakende faaliyet göstermesinin temel nedeni, ücretlerin TÜFE’den [tüketici fiyat endeksi] daha yavaş artmasıdır. Yaşam maliyeti çarpıcı bir şekilde arttı ve bu, marjinal yatırımcıyı kriptodan uzaklaştırdı. Sadece harcanabilir geliri karşılayamıyorlar.”

Perakende yatırımcılar dışlandığı için, eski Goldman Sachs yöneticisi, kurumların diğer büyük oyuncuların kripto piyasalarını hareket ettirecek kişiler olması gerektiğini söylüyor. Bunun 2022’nin ilk çeyreğinde olacağını tahmin ediyor.

Bu Haber de İlginizi Çekebilir: Bir Polygon Açığıyla 1,6 Milyon Dolar Hacklendi

“Bir süreliğine istikrarlı bir ekonomik büyüme ve düşük enflasyon görmüyorum, bu yüzden anlamlı sermaye tahsis etmek için kurumlara ve hedge fonlarına güvenmek zorunda kalacağız. Bence bu geliyor ve Q1 gerçekten de Ocak ayı olduğunu doğrulamalı, ancak bekleyip görmemiz gerekiyor.”

Raoul Pala göre, kurumsal ve perakende yatırımcılar nihayetinde birbirlerinin hareketlerinden beslenmeye başlayabilir ve bir FOMO döngüsü başlatabilir (kaybolma korkusu).

“Zaman içinde yeni sermaye akacak ve daha geniş bir ralli geldiğinde, perakende yatırımcıları ve FOMO’ing kurumsal yatırımcılardan oluşan refleks bir döngü getirecek. O gün yakında gelecek.”