HaberlerKripto Para Haberleri

Ramp, “Kripto Paraların Paypal’ı” Olmak İçin 10.1 Milyon Dolar Topladı

Ramp, 2017 yılında Szymon Sypniewicz ve Przemek Kowalczyk tarafından kuruldu. Proje, işletmelere ödeme altyapılarını mevcut iş süreçlerine dahil etmeleri için hizmet sunuyor. Şirket, yeni finansman turunda başlangıç operasyonlarını genişletmek için 10.1 milyon dolar topladı.

Ramp’ın finansman turu, uzun bir yatırımcı listesine sahip. Yatırımcılar arasında Seedcamp, Coinbase, Moxilla, IKEA, Fabric Ventures Wise ve Dapper Labs bulunuyor. Finansman turuna tüm bunlara ek olarak kripto para ve fintech endüstrilerinden diğer yöneticiler ve girişimciler de katıldı.

Rampa, Kripto Paralar İçin PayPal mı?

PayPal Mart ayında müşterilerinin işlemlerinde ödeme yapmak için kripto paraları kullanmalarına izin vermeye başladığını duyurmuştu. 

Duyurudan sonra Ramp’ın kripto paralar için PayPal olup olmadığını söylemek zor. PayPal bunu yalnızca ABD’deki müşterileri için kullanıma sundu, ancak diğer bölgelerdeki müşteriler için kullanılmasının da planları arasında olduğunu söyledi.

PayPal, e-ticaret ve çevrimiçi ödeme alanında adeta devrim yarattı. Herhangi bir işletmeye, şirkete, web sitesine veya uygulamaya, ödeme altyapılarını mevcut iş süreçlerine dahil etmeleri için kullanıma sundu.

Ramp’da, e-ticaret alanı ile aynı şeyi yapmaya hazırlanıyor. Ramp, PayPal’ın çoğunlukla fiat tabanlı ödeme sistemlerinin aksine tamamen kripto tabanlıdır. Nispeten yeni bir proje olan Ramp, e-ticaret alanında kriptonun geleceği konusunda çok iyimser. 

Rampa İçin Sonraki Adım Nedir?

Şirket, finansman turunda toplanan parayı 2021‘in sonuna kadar ekibini üç katına çıkarmak için kullanmayı planlıyor. Ayrıca yeni bölgelerde genel merkez kurmayı ve platformu daha da geliştirmeyi düşünüyor.

Proje, işletmelerinin bir parçası olarak kripto para özellikli uygulamalar sunmak isteyen müşterilerin bunu güvenli bir şekilde yapmalarını sağlıyor. Ayrıca müşterilerin kendi sertifikalarını ve lisanslarını almasına da gerek kalmıyor.

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu