Qubit Finance, hack olayının ardından 80 milyon dolar zarara uğradı

Qubit Finance, hack olayının ardından 80 milyon dolar zarara uğradı

Qubit Finance, en yeni merkezi olmayan finans (DeFi) protokollerinden biridir. Aktarılan bilgilere göre platform, bilgisayar korsanları tarafından saldırıya uğradı.

Yüksek profilli saldırılar, kripto para piyasasında daha yaygın hale geldi. Bilgisayar korsanları, Binance Akıllı Zincirine dayanan Qubit Finance’ten 80 milyon doların üzerinde kripto para çaldı.

Saldırıyla bağlantılı adresler, Qubit’in QBridge protokolünden 206.809 Binance Coin’i (BNB) ele geçirdi. Varlıkların değeri, şu anda 80 milyon dolardan fazla.

Qubit’in akıllı sözleşmelerini analiz eden PeckShield’e göre QBridge büyük bir saldırıya uğradı. Güvenlik firması CertiK tarafından hazırlanan bir raporda saldırgan, Qubit üzerinden köprülenmiş etheri temsil eden bir varlık olan 77.162 qXETH’yi yasadışı olarak basmak üzere QBridge sözleşmesinde bir para yatırma seçeneği kullandı.

CertiK’e göre hacker bu eylemleri birden çok kez gerçekleştirdi ve sonuç olarak tüm varlıkları Binance Coin’e dönüştürdü. Bu, DeFiYield Rekt verilerine göre, en büyük saldırılardan biri olarak kayıtlara geçti.

Qubit ekibi, müşterilere bilgisayar korsanını ve etkilenen varlıklarını hala izlediklerini bildirmek için bir bildiri gönderdi. Ekip o zamandan beri hizmetleri devre dışı bıraktı.