Quantum Fintech kurucusu, zayıflayan doların Bitcoin’in fiyat artışını körüklediğini öne sürüyor

Quantum Fintech kurucusu, zayıflayan doların Bitcoin’in fiyat artışını körüklediğini öne sürüyor

Quantum Fintech Group’un kurucusu ve yönetici ortağı Harry Yeh, Bitcoin’in değerindeki artışın esas olarak doların devalüasyonundan kaynaklandığını öne sürdü.

Bloomberg’e konuşan Yeh, paranın ekonomiye girmesinin Bitcoin’i alternatif olarak kutup konumuna getirdiğine inanıyor.

Yeh’e göre, kripto para birimleri, hem kurumsal hem de perakende yatırımcılar için portföylerde önemli bir rol işgal etme korkusundan gelişti.

Yönetici, sektöre olası bir çöküş şüphesiyle yaklaşmak yerine, yatırımcının hangi varlıkların bir portföyü işgal edebileceğine odaklanması gerektiğini belirtti.

Yeh, mevcut enflasyonist ortamın kripto sektörüne dahil olmak için mükemmel bir zemin sunduğunu ifade etti:

“Bitcoin ve diğer kripto para birimleri şu anda enflasyona karşı korunma olarak kullanılıyor. Ne kadar çok para basılırsa, Bitcoin’in değeri o kadar artar ve tüm bu şeyler yükselme eğilimi gösterir, ama ben bunun tersi olduğunu düşünüyorum.

Yeh, konuşmalarının devamında ”Bitcoin kripto para biriminin değerinin arttığını düşünmüyorum, sadece dolar değersiz” dedi.

Ayrıca Yeh, kriptoya dahil olmanın daha kolay olduğunu vurguladı. Çünkü yatırımcılar herhangi bir miktarla borsa yerine tercih ettikleri varlıkları satın alabilirler.

Quantum Fintech Group’un kurucusu, Fed enflasyon konusunda endişeliyken, devam eden daralmanın hisse senetleri gibi diğer yatırım varlıklarının aksine Bitcoin’i destekleyeceğini öngördü.