Bitcoin HaberleriHaberler

Çinli Ekonomist: ”Bitcoin Yaygın Olarak Kabul Edilirse Hepimiz Öleceğiz”

Renmin Üniversitesi Uluslararası Para Enstitüsü'nde görev yapan Qu Qiang, Bitcoin yaygın bir para birimi olarak kabul edilirse “hepimiz öleceğiz” tahmininde bulundu.

Renmin Üniversitesi Uluslararası Para Enstitüsü’nde görev yapan Qu Qiang Bitcoin yaygın bir para birimi olarak kabul edilirse “hepimiz öleceğiz” tahmininde bulundu. Qiang, tüm toplumun küçüleceğini ve kendi kendine patlayacağını söylüyor.

Bu tahmin küçük bir kesim tarafından desteklenirken sosyal medyada büyük bir çoğunluk Qiang’a gülerek tepki gösterdi.

Çinli Ekonomist: ”Hepimiz Öleceğiz. Bu Şaka Değil”

Renmin Üniversitesi Uluslararası Para Enstitüsü’nde müdür yardımcısı olan Qu Qiang, CGTN’de Bitcoin hakkında röportaj yaptı. Röportajın videosu Perşembe günü Twitter’da, Hailey Lennon tarafından paylaşıldı.

Qu’ya en kötü senaryo soruldu ve şu cevabı verdi:

Size tam olarak ne olacağını söyleyebilirim… Hepimiz öleceğiz. Bu şaka değil.

Qiang, Bitcoin’in “nihai para birimi türü” haline gelmesi ve “tüm insan toplumu tarafından benimsenmesi” halinde kendine göre gerçekleşecek olanları aktardı.

Daha sonra, “Bitcoin’in çok katı, sınırlı bir toplam sayısı olduğunu, bunun bir deflasyon para birimi olduğu anlamına geldiğini” belirterek, insani gelişme arttıkça miktarı artırmayacağını belirtti.

Sonuç olarak şu detaylara değindi: “Bütün toplum küçülecek ve kendi kendini patlatacak. Ming hanedanlığının sonunda, gümüş konusunda yetersiz olduklarında olan buydu.”

Qu, ekonomi alanında doktorasını şu anda profesör ve doktora danışmanı olduğu Çin Renmin Üniversitesi’nden aldı. Halen Çin Sanayi ve Ticaret Bankası’nın (ICBC) dış denetçisi olarak görev yapıyor.

Bitcoin destekçileri, Qu’nun sosyal medyadaki videosunu aşırı derecede komik buldu ve bazıları “devlet onaylı saçmalık propagandası” olarak nitelendirdi.

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu