Propy, ABD’de ilk gayrimenkul destekli NFT’leri piyasaya sürdü

Propy, ABD’de ilk gayrimenkul destekli NFT’leri piyasaya sürdü

Gayrimenkul odaklı blok zinciri şirketi olan Propy, bugün ABD’de ilk gayrimenkul destekli NFT’leri piyasaya sürdüğünü duyurdu.

Şirket, emlak odaklı NFT hizmeti başlatma konusundaki iddialı hedefinin bir parçası olarak 8 Şubat’ta Florida’da iki konut mülkünü açık artırmaya çıkaracak.

Propy, ABD’deki mülkleri belirtmek için NFT’leri kullanıyor

Emlak platformu Propy, geçen yıl NFT aracılığıyla bir dairenin ilk satışını gerçekleştirdi. TechCrunch’ın kurucusu ve bir kripto yatırımcısı olan Michael Arrington, varlık sınıfı için potansiyel kullanım durumlarını göstermek amacıyla Kiev’deki dairesini emlak destekli bir NFT olarak açık artırmaya çıkardı.

Propy, kripto pazarında aktif bir katılımcı oldu ve 2017’den itibaren blok zinciri tabanlı emlak alımlarını kolaylaştırdı. Ancak bu, ilk kez bir mülkü bir NFT biçiminde tokenleştirdiği anlamına geliyordu. Firma şimdi ilk gayrimenkul destekli NFT’leri ABD’ye getiriyor.

Propy CEO’su Natalia Karayaneva, konu hakkında şu ifadeleri kullandı:

“NFT satışları Aralık 2021’de 4 milyar dolara ulaştı ve gerçek dünya varlıkları yakında bu pazarın önemli bir bölümünü temsil edecek”

Karayaneva, şirketin gerekli tüm akıllı sözleşmeleri ve Amerika Birleşik Devletleri’ndeki herhangi bir gayrimenkul mülkünü tokenleştirmesini sağlayacak uyumlu bir yasal çerçeve geliştirdiğini söyledi.

Şirket, blok zinciri teknolojisini kullanarak gayrimenkul satın almak için tek bir çerçeve sağlayarak bunu küresel olarak uygulamayı planlıyor.

Propy’s, acentelere ve komisyonculara, tüm gayrimenkul satış sürecini yönetebilecek hepsi bir arada bir platform sağlıyor. Platform, para transferlerini yönetmek için banka düzeyinde güvenlik kullanıyırr ve bir transfer gerçekleşmeden önce birden fazla doğrulama gerektiriyor.

Özellikle gayrimenkulü NFT biçiminde simgeleştirme potansiyeli dünya çapında kabul edildi. Şirket, Dünya Ekonomik Forumu’nda Teknoloji Öncüsü ödülünü aldı ve risk sermayesinde 16 milyon doları aştı.