Bitcoin HaberleriHaberler

Sağlık Hizmetleri Şirketi Progressive, COVID-19 Hızlı Test Çözümleri için Bitcoin’i Ödeme Olarak Kabul Edecek

Sağlık hizmetleri ve teknoloji şirketi Progressive resmi web sitesinde Bitcoin ile ödeme kabul etmek için bakım duyurusu yaptı.

Sağlık hizmetleri ve teknoloji şirketi Progressive Care Inc. COVID-19 hızlı test hizmetleri için Bitcoin ile ödeme kabul edeceğini duyurdu. Progressive CEO’su ve Başkanı Alan Jay Weisberg yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Genel olarak konuşursak, blok zincir teknolojilerinin geleceğine inanıyoruz ve hızlı COVID-19 test çözümlerinde hizmetlerimizi Bitcoin ile ödemeyi tercih edenlere genişletmek istiyoruz. Bu, topluluklarımıza yurt dışından gelen pandemi sonrası turistler için mükemmel bir alternatif olacak. Ayrıca, bu korkunç virüsün yeniden canlanmasına karşı bir kalkan sağlamaya çalışırken, ödeme sistemlerine alternatif bir bakış açısına sahip olanların ihtiyaç duydukları test hizmetlerini almalarına izin veriyor.”

Yönetim, bu önemli gelişmenin haberini, Miami metropol bölgesindeki Bitcoin konferansının arifesinde verdi.  

Şirket, müşteri deneyimini daha akıcı ve kullanıcı dostu bir hale getirmek maksadıyla kripto para birimi ile ödemeler için bir QR kodu da oluşturdu.

Progressive bünyesindeki, PharmcoRx tarafından sunulan COVID-19 PCR tabanlı testler, çoğu uluslararası havayolu tarafından seyahat ön koşulu olarak isteniyor.

Firma tarafından yapılan açıklamada ”Bitcoin sahiplerini tüm COVID-19 test ihtiyaçları için davet etmekten mutluluk duyuyoruz” denildi.

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu