Premiere Lig Kulüplerinin Kripto Para Ortaklıkları Artık Daha Yakından İncelenecek

Premiere Lig Kulüplerinin Kripto Para Ortaklıkları Artık Daha Yakından İncelenecek

The Times tarafından aktarılan bilgilere göre, İngiltere Premier Ligi, kulüpler tarafından imzalanan kripto para anlaşmalarını artık daha yakından inceleyecek.

Organizasyon, sektördeki düzenleme eksikliğine ilişkin korkular arasında kripto para birimi şirketlerini ve kulüpler arasındaki bağlantıları araştırma sözü verdi.

Bununla birlikte lig ayrıca, fiziksel bir biçimde var olmayan ve değiştirilemez tokenler (NFT’ler) olarak bilinen bir “dijital koleksiyon öğeleri” platformuyla ortaklık kurmayı düşündüğünü de kabul etti.

Artık dünyanın pek çok bölgesinde bu tür anlaşmalar sık sık yapılıyor. Hem spor hem de kripto para sektörünün bir arada hareket etmesi yatırımcıları da sevindiriyor. Ancak görünüşe göre Premier Lig, şüpheli kripto para ortaklıkları konusunda önemli çalışmalar gerçekleştirecek.

Haber, Manchester City’nin basın açıklamasında belirtilen yöneticilerin hiçbirinin herhangi bir çevrimiçi varlığı olmadığının ortaya çıkmasından sonra sonra geldi.

Times’a göre, İngiltere Premier Lig’in kendisi, dijital koleksiyon ürünleri yayınlamak için değiştirilemez bir token (NFT) platformuyla bağlantı kurmayı düşünüyor.

Nakit sıkıntısı çeken kulüpler, kripto para birimlerini ve NFT’leri geçerli bir gelir kaynağı olarak görüyor, ancak taraftarlar üzerindeki olumsuz etkilerinden de endişe duyuyorlar.