HaberlerKripto Para Haberleri

Popüler Youtuber Logan Paul, Şüpheli Bir Kripto Para Birimini Tanıttığı İçin Tepki Topladı

YouTuber Logan Paul, Dink Doink olarak bilinen şüpheli bir kripto parayı tanıttığı için büyük tepki gördü.

Popüler YouTuber Logan Paul, Dink Doink olarak bilinen şüpheli bir kripto para birimini tanıttığı için sosyal medyadan büyük tepki topladı.

Paul’ün tanıtımları, sosyal medya ünlülerinin kripto para alanında oynadığı rol hakkında daha fazla tartışmayı tetikledi.

Dink Doink nedir?

Dink Doink’in sloganı “çizgi filmler, memler ve toplulukla güzel zamanlar”. Yol haritasında müzik videolarından, yapım aşamasında olan bir filmden ve stratejik bölümlerden bahsediliyor. Platformda yer alan ifadeler şu şekilde:

“Dink Doink, token sahiplerinin NFT aldığı, şimdiye kadarki ilk merkezi olmayan medya franchise olmayı hedefliyor.”

DINK, PancakeSwap’ta bulunan bir BEP20 jetonudur. Şimdiye kadarki mevcut tek kripto alım satım çifti DINK/BNB‘dir.

Dink Doink’e göre , maksimum arz 10 katrilyon token (katrilyon = 1.000 trilyon), piyasa değeri 1,7 milyon dolar ve var olan binlerce adres var.

[affiliate_news2 id=”3876″]

Bununla birlikte DINK, 28 Haziran’da tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 0.00000000227726‘ya kadar olan süreçte %40.000‘e yakın büyük bir artış yaşadı. Zirveden günümüze, bu iki haftada %99,3‘lük bir düşüş yaşandı.

İddia edilen kripto dolandırıcılığı Dink Doink günlük grafiği

Dink Doink işlemlerinde %10 komisyon alındığı belirtiliyor. Bunun %5‘i, token sahiplerine sahip oldukları miktarla orantılı olarak dağıtılıyor. Kalan %5 ise PancakeSwap likidite havuzuna gidiyor. Bu havuzu kimin kontrol ettiğine dair ise net bir bilgi yok.

Paul, Dink Doink‘in kendi sözleriyle gülünç ve aptalca olduğunu açıkça kabul etti. Ancak daha önce birçok kişinin uyardığı gibi, insanların pompalama ve boşaltma tokenleri yaratma konusundaki özgür saltanatı, tüm kripto para alanı üzerinde daha fazla düzenleyici incelemeye neden olacaktır.

Özel haberler,her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Coin bilgi sayfamızdan canlı fiyat takibine hemen başlayabilirsiniz!

 

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu