Popüler kripto para birimlerinden Dogecoin ve SHIB, çift haneli kazançlar kaydetti

Popüler kripto para birimlerinden Dogecoin ve SHIB, çift haneli kazançlar kaydetti

Kripto para endüstrisinin en popüler köpek temalı altcoinlerinden Dogecoin (DOGE) ve Shiba Inu (SHIB)  son 24 saat içinde %12‘nin üzerinde ralli yaparak kripto para piyasasında liderliğe yükseldi.

CoinGecko’dan alınan verilere göre , DOGE gün içinde %13,3 artış gösterdi ve şu anda 0,175 dolardan el değiştirdi. SHIB, aynı dönemde %12.3 artarak 0.00003206 Dolar’lık mevcut değere ulaştı.

Her iki kripto para da şu anda sırasıyla 23,2 milyar dolar ve 17,7 milyar dolar ile piyasa değerine göre 12. ve 13. en büyük kripto para birimleri olarak yer alıyor.

Balinalar DOGE ve SHIB’i dipten satın alıyor

DOGE ve SHIB tarafından kaydedilen güçlü kazançlar, kısmen balina olarak da adlandırılan ve son günlerde iki coini biriktiren büyük token sahiplerine atfedilebilir.

Whale Alert verilerinin gösterdiği gibi, bugün erken saatlerde devasa büyüklükteki bir işlemde yaklaşık 1 milyar dolar değerinde Dogecoin ( 5,8 milyar DOGE’nin üzerinde ) taşındı.

Bundan birkaç saat önce, Dogecoin blok zincirinde yaklaşık 900 milyon dolar ( 5,2 milyar DOGE’den fazla ) değerinde başka bir işlem kaydedildi. Fonlar birden fazla cüzdandan tek bir bilinmeyen cüzdana aktarıldı.

Bu arada, Cuma sabahı WhaleStats tarafından bildirildiği üzere SHIB, 1.000 Ethereum veya daha fazla tutan balina cüzdanları arasında USD değeriyle tekrar en büyük token pozisyonu haline geldi.