Pop Yıldızı Justin Bieber 1.3 Milyon Dolarlık NFT Aldı

Pop Yıldızı Justin Bieber 1.3 Milyon Dolarlık NFT Aldı

Pop müzik yıldızı Justin Bieber, popüler NFT platformu OpenSea’de 1,3 milyon dolarlık Ethereum (ETH) karşılığında Bored Ape Yacht Club (BAYC) koleksiyonundan değiştirilemez bir token (NFT) satın aldı.

Nadir özelliklere sahip olmadığı için NFT’nin taban fiyatı önemli ölçüde daha düşüktü.

Kısa süre önce Spotify’da bir milyardan fazla dinlenme ile ciddi bir hit alan Bieber, Bored Ape Yacht Club’a katılan tek megastar değil.

Aralık ayının sonlarında, rapçi Eminem de, Steph Curry ve Post Malone gibi diğer ünlülere katılarak 462.000 Dolar karşılığında bir BAYC NFT satın aldı.

Bu haftanın başlarında, sosyetik güzel Paris Hilton ve talk show sunucusu Jimmy Fallon’un NFT’lerini mümkün olan en isteksiz şekilde sergilediği son derece garip bir klip, Twitter’da viral hale geldi. Klip, sert eleştirilere maruz kaldı. Kripto para savunucuları bile bu segmenti son derece itici bulmadan edemedi.

Bored Ape Yacht Club, Ethereum blok zincirinde değiştirilemez token olarak basılmış 10.000 benzersiz karikatür primat görüntüsünden oluşur.

En popüler NFT koleksiyonunun arkasındaki şirket olan Yuga Labs’ın, onu en büyük web3 markalarından biri yapacak olan 5 milyar dolarlık bir değer hedeflediği söyleniyor.