Polygon ve Reddit kurucu ortağının şirketi 200 milyon dolarlık Web3 fonu başlattı

Polygon ve Reddit kurucu ortağının şirketi 200 milyon dolarlık Web3 fonu başlattı

Polygon ve Reddit’in kurucu ortağı Alexis Ohanian‘ın risk sermayesi şirketi Seven Seven Six, Web3 sosyal medya ve oyun projelerine yatırım yapmak için ortaklaşa 200 milyon dolarlık bir fon başlattı.

Polygon, Ethereum ölçeklendirme projesi olarak faaliyet gösteriyor. Ethereum ekosisteminde “katman 2 ölçeklendirme çözümü” olarak tanımlanan bir platform olarak biliniyor.

Proje, zincir üzerinde yapılan işlemlerinin blok onay süresini kısaltmak ve sınırsız sayıda merkeziyetsiz uygulama barındırabilmek gibi yenilikleri Ethereum ağına kazandırdı.

Şirketin kurucu ortağı Sandeep Nailwal, fonun Polygon’un MATIC tokenlerinde değil dolar cinsinden olduğunu söyledi.

Nailwal, Polygon teknolojisini temel alan girişimlere yatırım yapılacağını, öz sermayelerini ve token turlarını destekleyeceklerini belirtti.

Fonun tam olarak ne zaman dağıtılacağı belli değil. Polygon kurucusu Nailwal, her şeyin fırsatlara bağlı olduğunu ifade etti.

Nailwal, Polygon ve Seven Seven Six’in bu fon aracılığıyla “kullanıcıların verilerini ve mahremiyetlerini kontrol ettiği adil bir internete katkıda bulunmaya” odaklandığını dile getirdi.

Her iki tarafın da fona katkısı bilinmiyor. Kurucu, bu ayrıntı hakkında yorum yapmaktan kaçındı. Bu, Seven Seven Six’in Web3 sosyal medya projeleri için bu türden ikinci fonu olarak kayıtlara geçti.  Geçen ay firma, Solana’da inşa edilen bu tür projeler için 100 milyon dolarlık bir fon başlatmıştı.